Šipoš: Opozícia sa snaží využiť pandémiu na predčasné voľby

0
Michal Šipoš, predseda Poslaneckého klubu OĽANO. (Foto: TASR)

Voliči by mali vládnej koalícii vystavovať vysvedčenie po skončení jej štvorročného mandátu, myslí si predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš. „Opozícia sa snaží, aby koalícia čo najskôr skončila. Situácia s pandémiou je veľmi vážna a veľa ľudí sa neteší z opatrení, ktoré vláda musí prijať, aby chránila obyvateľov. Podľa mňa sa snažia využiť pandémiu na to, aby vyvolali predčasné voľby,“ povedal v diskusii na TASR TV.

Zároveň upozorňuje na vyjadrenia predstaviteľov Smeru-SD, ktorí nominantov bývalej vlády, aktuálne umiestnených vo vyšetrovacej väzbe, označujú za politických väzňov. „Pritom sa ich nominanti teraz navzájom udávajú, ako brali úplatky,“ tvrdí Šipoš. „Pre mňa je to jednoznačná rovnica, predčasné voľby znamenajú predčasné prepustenia ľudí, ktorí sú momentálne vo väzbách,“ vyhlásil poslanec.

„My sme dostali mandát od ľudí na štyri roky. Za tie štyri roky by sme mali ukázať ľuďom na Slovensku, čoho sme schopní a po štyroch rokoch dostať od nich vysvedčenie,“ konštatoval predseda poslaneckého klubu OĽANO. Kritizoval predstaviteľov opozície, ktorí priamo alebo nepriamo podporili vlaňajšie protivládne protesty, kde sa podľa neho nakazilo množstvo ľudí. Myslí si, že najmä predstavitelia ĽSNS v minulosti problematiku pandémie zľahčovali.

Ospravedlnenie lídra Hlasu-SD Petra Pellegriniho za kritické vyjadrenia na adresu očkovacej kampane podľa Šipoša nemení nič na tom, že ju vo verejnoprávnej televízii spochybnil. „Niekto má pohľad, že sa s kampaňou mohlo začať už v minulom roku, iní, že sa ešte začať nemalo. Ale ministerstvo zdravotníctva má vypracovanú stratégiu, kedy začať s kampaňou. A vážim si, že sa do nej zapojilo množstvo známych osobností. Zatiaľ jediná zmysluplná cesta je očkovanie,” dodal.

Šipoš tiež považuje za dôležité, aby sa poznatky z celoslovenského skríningu antigénovými testami využili v ďalšej fáze boja s pandémiou, ktorá by mala prebiehať podľa pravidiel COVID automatu.

- Reklama -