sobota, 16 októbra, 2021
7.4 C
Bratislava
ÚvodArénaNAKA rozbehla akciu Drevo. Zasahovala aj u Žigu

NAKA rozbehla akciu Drevo. Zasahovala aj u Žigu

Národná kriminálna agentúra (NAKA) vykonáva na celom území Slovenska zaisťovaciu akciu s krycím názvom Drevo. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka s tým, že viac informácií v súčasnosti nie je možné poskytnúť.
     

 Viaceré médiá v stredu ráno informovali, že ide o zásah v bratislavskom hoteli Aston, kde sídli spoločnosť Taper, ktorá má byť rodinným podnikom bývalého ministra hospodárstva Petra Žigu.

 Ako pre TASR uviedol asistent nezaradeného poslanca Národnej rady (NR) SR z mimoparlamentnej strany Hlas-SD Maroš Stano, Žiga je aktuálne v domácej karanténe po kontakte s pozitívnou osobou a čaká na následný výsledok PCR testu. “Je dávno všeobecne známe, že spoločnosť Taper neriadi od vstupu do politiky v roku 2006. Okrem toho spoločnosť už predsa dlhodobo spolupracuje s políciou, pretože sa sama stala obeťou podvodu. Plní si všetky svoje povinnosti voči štátu, čo preverilo množstvo kontrol,” povedal.

Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR a exminister Peter Žiga je v spoločnosti Taper len spoločníkom, ako verejný funkcionár nefiguruje v jej manažmente. Vyhlásil to jeho stranícky kolega z mimoparlamentnej strany Hlas-SD a poslanec Richard Raši. Dodal, že Žiga má jeho dôveru a platí prezumpcia neviny. Poslanec to uviedol v reakcii na stredajšiu akciu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) s krycím názvom Drevo.
     

 “Z informácií, ktoré máme, pán Žiga ako verejný funkcionár vo firme nemôže pôsobiť v manažmente ani vo výkone. Je tam len spoločníkom a táto firma má vlastný manažment. Nemám k tomu žiadne bližšie informácie, počkáme si, aké budú výsledky. Veríme v zákonnosť postupov polície, prokuratúry, súdov,” reagoval Raši na tlačovej konferencii v parlamente.
    

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 16. októbra 2021 - 08:37 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img