streda, 28 júla, 2021
20.2 C
Bratislava
ÚvodArénaRadačovský: Politická komisia NR SR nemá vyšetrovať a vykonávať úkony, ktoré jej...

Radačovský: Politická komisia NR SR nemá vyšetrovať a vykonávať úkony, ktoré jej neprislúchajú

Komisia zriadená po smrti policajného exprezidenta Milana Lučanského nemá viesť vyšetrovanie. Zástupca Lučanského rodiny Miroslav Radačovský na to upozornil v liste predsedovi komisie Tomášovi Čitbajovi. Považuje to za irelevantné. Ako zdôraznil, v právnom štáte vyšetrovanie prislúcha výlučne orgánom činným v trestnom konaní.
      

Komisia podľa Radačovského vykonáva úkony, ktoré jej absolútne neprislúchajú. Hovorí napríklad o obhliadke miesta činu, vyšetrovacích pokusoch, výsluchu svedkov či hodnotení dôkazov. “Takýto postup je absolútne neprijateľný. Nemôžu predsa súbežne prebiehať dve vyšetrovania – jedno vyšetrovanie orgánov činných v trestnom konaní zákonným spôsobom a druhé vyšetrovanie politickej komisie spôsobom, ktorý je neefektívny a právne irelevantný, bez právneho základu v platnom práve SR,” komentoval.
      

Radačovský upozornil Čitbaja, že ak nevykoná nápravu, obráti sa na Generálnu prokuratúru SR s podnetom pre možné zneužívanie právomoci verejného činiteľa, prípadne marenie vyšetrovania. Z pozície europoslanca chce upovedomiť aj Európsku komisiu.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,488 +82 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,437 Infikovaných 517 Last updated: 28. júla 2021 - 19:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -