piatok, 23 apríla, 2021
3.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Matovič odcestuje do Francúzska a stretne s Macronom

Matovič odcestuje do Francúzska a stretne s Macronom

V stredu (3. 2.) predseda vlády Igor Matovič odcestuje do Paríža, kde sa stretne s prezidentom Francúzska Emmanuelom Macronom. TASR o tom informoval tlačový odbor Úradu vlády SR.
      

Na spoločnom rokovaní budú hovoriť o aktuálnom vývoji pandemickej situácie. Témou bude fond obnovy, ktorý má napomôcť prekonať ekonomické dôsledky koronakrízy. “Okrem toho sa budú venovať ďalším európskym témam, ako Európska zelená dohoda, úloha jadrovej energetiky v EÚ či európska obrana. Dôležitou témou bude aj upevňovanie vzájomných slovensko-francúzskych vzťahov,” spresnil tlačový odbor.
      

Na úvod pracovnej cesty premiér navštívi mesto Meudon, kde položí kyticu k soche generála Milana Rastislava Štefánika, ktorý pôsobil v miestnom observatóriu. Matovič by sa mal tiež stretnúť s generálnym riaditeľom organizácie Reportéri bez hraníc Christophom Deloirom, počas ktorého budú hovoriť o postavení Slovenska vo svetovom rebríčku slobody tlače.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 378,150 Úmrtí 11,357 Uzdravení 255,300 Infikovaných 111,493 Last updated: 23. apríla 2021 - 06:54 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -