Budaj presvedčil Kollára: o petícii bude rokovať parlament

0
minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO) Foto: TASR

Minister životného prostredia Ján Budaj navrhol predsedovi Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Borisovi Kollárovi zaradiť do rokovania najbližšej schôdze parlamentu petíciu občanov požadujúcu, aby SR deklarovala stav klimatickej krízy.

Táto elektronická petícia bola podporená vyše 127.000 podpismi. Jej signatári, podľa mienky ministra Jána Budaja, oprávnene očakávajú, že ich požiadavka sa dostane na rokovanie pléna NR SR. A to napriek tomu, že nespĺňa všetky formálne náležitosti.

Predseda NR SR Boris Kollár prejavil porozumenie pre tento návrh ministra Jána Budaja a rozhodol sa zaradiť rokovanie o petícií na najbližšiu schôdzu NR SR.

Hrozba zmeny klímy je veľkou výzvou súčasnej politickej generácie a je aj hlavným kritériom pri posudzovaní využitia Fondu obnovy.

“Oceňujem, že predseda parlamentu Boris Kollár akceptoval moju žiadosť a podporil rokovanie o petícii občanov, a to napriek tomu, že ho k tomu nenútil rokovací poriadok, ani žiaden zákon. Týmto prístupom prenesie diskusie z úrovne výboru pre poľnohospodárstvo a životné prostredie tam, kde s ohľadom na svoj význam patria – do pléna NR SR,” povedal minister Ján Budaj.

- Reklama -