nedeľa, 11 apríla, 2021
11.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Izrael predlžuje lockdown, pričom už vyše tretina občanov je zaočkovaná

Izrael predlžuje lockdown, pričom už vyše tretina občanov je zaočkovaná

Izraelská vláda schválila predĺženie celoštátneho lockdownu o minimálne päť dní, teda do 5. februára. Po zasadnutí vlády to v pondelok skoro ráno oznámila kancelária premiéra Benjamina Netanjahua, informuje agentúra AP.
     

 Minimálne do piatka zostanú v platnosti pred zhruba mesiacom zavedené prísne obmedzenia, v súlade s ktorými sú zatvorené všetky prevádzky ponúkajúce iné než nevyhnutný tovar a služby aj väčšina škôl. Zákaz takmer všetkých medzinárodných letov ostane v platnosti prinajmenšom ešte ďalší týždeň.
     

 Vládny kabinet sa má opäť zísť v stredu, aby rozhodol o prípadnom ďalšom predĺžení reštrikcií.
     

 Izrael začal koncom decembra s vakcinačnou kampaňou, v rámci ktorej za mesiac zaočkoval proti novému koronavírusu vyše tretinu svojich obyvateľov. Očkovanie však dosiaľ malo len malý dosah na zvládnutie koronavírusu, ktorý sa v krajine rýchlo šíri vďaka svojim novým nákazlivejším variantom, ale aj kvôli porušovaniu epidemiologických obmedzení.
     

 V nedeľu sa tisíce ultraortodoxných židov zúčastnili v Jeruzaleme na dvoch pohreboch, čím porušili zákaz veľkých verejných zhromaždení. Ich konanie vyvolalo aj hnev verejnosti, politikov či majiteľov podnikov, ktorí v dôsledku reštrikcií prichádzajú o tržby a obživu.
      

V Izraeli s približne 9,3 milióna obyvateľmi momentálne pribúda v priemere 6000 nových prípadov nákazy denne. Krajina má tak aktuálne jednu z najvyšších mier infekčnosti na svete. Dosiaľ tam zaznamenali už vyše 640.000 prípadov nákazy a takmer 4800 súvisiacich úmrtí. V Izraeli v súčasnosti platí v poradí už tretí lockdown.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 371,062 +589 Dnes Úmrtí 10,565 +78 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 105,197 Last updated: 11. apríla 2021 - 10:54 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -