streda, 4 augusta, 2021
20.4 C
Bratislava
ÚvodArénaMilan Ivan skončil vo funkcii generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže

Milan Ivan skončil vo funkcii generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže

Generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Milan Ivan po viac ako šiestich rokoch v nedeľu skončil vo svojej funkcii. Informoval o tom ZVJS na sociálnej sieti. Odstúpenie Ivan avizoval na tlačovej konferencii vlani 30. decembra v súvislosti s prípadom bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského.

 Do funkcie ho menoval exminister spravodlivosti Tomáš Borec 1. októbra 2014. Vtedy ako námestník pre ekonomiku nahradil Eugena Balka. Ivan v ZVJS pôsobil najskôr od roku 1982 do roku 2008, keď prešiel rôznymi pozíciami v ústave v Želiezovciach. Následne od roku 2012 pôsobil na generálnom riaditeľstve ako riaditeľ hospodárskeho odboru a ako námestník pre ekonomické veci.

Pod jeho vedením začal zbor s implementáciou projektov z európskych fondov, najmä z oblasti zdrojov, verejnej správy, integrovanej infraštruktúry, kvality životného prostredia a iných. Z jeho iniciatívy zbor začal s projektom výstavby nového väzenského zariadenia v Rimavskej Sobote-Sabovej. Ako ZVJS uvádza, za Ivanovho pôsobenia sa zlepšili podmienky na stabilizáciu personálu, ako aj spolupráca s Policajným zborom SR, Hasičským a záchranným zborom SR, ozbrojenými silami a tiež súčinnosť s orgánmi činnými v trestnom konaní. 

Do hodnosti generála ho v máji 2018 vymenoval vtedajší prezident SR Andrej Kiska. Nového generálneho riaditeľa ZVJS bude menovať ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí).

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,845 +94 Dnes Úmrtí 12,541 Uzdravení 379,644 Infikovaných 660 Last updated: 4. augusta 2021 - 11:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -