nedeľa, 7 marca, 2021
-3.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Pakistan: Takmer polovica občanov odmieta očkovanie proti COVID-19

Pakistan: Takmer polovica občanov odmieta očkovanie proti COVID-19

Takmer polovica Pakistancov sa nechce dať zaočkovať, vyplýva z prieskumu agentúry Gallup Pakistan, ktorý uskutočnila po oznámení vlády o plánovanom začiatku očkovania na budúci týždeň. Uviedla agentúra DPA.
      

V prieskume agentúry sa 49 percent respondentov vyjadrilo, že by sa rozhodli očkovania nezúčastniť, pretože deklarovanú hrozbu nákazy koronavírusom považujú za prehnanú.
     

 Agentúra zverejnila výsledok vo štvrtok po tom, čo vláda oznámila, že od budúceho týždňa začne s očkovaním takmer pol milióna zdravotníckych pracovníkov prvou dávkou vakcíny od spoločnosti Sinopharm. Čína chce krajine darovať pol milióna dávok. 
     

 Pakistanský liekový regulačný úrad (DRAP) už schválil vakcínu európskeho výrobcu AstraZeneca a ruskú vakcínu Sputnik V. Zaočkovať sa však chce iba 38 percent Pakistancov.
      

Výskum poukazuje na podobné pochybnosti, ktoré sa v súvislosti s očkovaním v krajine vyskytli a ovplyvnili tak boj proti detskej obrne. Tá už bola vo zvyšku sveta potlačená, stále sa však vyskytuje v Pakistane a v susednom Afganistane. 
      V krajine bolo zatiaľ infikovaných viac ako pol milióna osôb, približne 11.000 z nich ochoreniu podľahlo.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 322,104 Úmrtí 7,739 Uzdravení 255,300 Infikovaných 59,065 Last updated: 7. marca 2021 - 02:56 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky