pondelok, 8 marca, 2021
1.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Orbán k holokaustu: Vyvodili sme ponaučenie z najtmavšej kapitoly svojich dejín

Orbán k holokaustu: Vyvodili sme ponaučenie z najtmavšej kapitoly svojich dejín

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán vyjadril pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu uznanie prezidentovi Svetového židovského kongresu Ronaldovi S. Lauderovi za jeho úsilie o zachovávanie pamiatky obetí, ako aj potláčanie ožívajúceho antisemitizmu. Agentúru MTI o tom v stredu informoval Orbánov hovorca Bertalan Havasi.

“Chcel by som Vás – ako vodcu s maďarskými koreňmi – ubezpečiť, že Maďarsko vyvodilo patričné ponaučenie z tmavej kapitoly svojich dejín, ktorá pripravila o život mnohých maďarských občanov patriacich k židovským spoločenstvám a preživších o ich najmilších,” napísal premiér v liste Lauderovi.

Orbán pripomenul, že maďarská vláda aj naďalej trvá na nulovej tolerancii voči antisemitizmu a v znamení spoločných hodnôt ponúka ďalšiu spoluprácu Svetovému židovskému kongresu i jeho prezidentovi.

Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu sa pripomína na výročie oslobodenia nacistického vyhladzovacieho tábora Auschwitz-Birkenau.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 323,786 +396 Dnes Úmrtí 7,921 +85 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 60,565 Last updated: 8. marca 2021 - 22:27 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky