pondelok, 29 novembra, 2021
1.2 C
Bratislava
ÚvodArénaNemocnice: Sme pripravení očkovať, nemáme vakcíny

Nemocnice: Sme pripravení očkovať, nemáme vakcíny

Viaceré nemocnice združené v Asociácii nemocníc Slovenska (ANS) hlásia problém s dostupnosťou vakcín. Zdravotnícky personál je pripravený očkovať, zariadenia však nemajú dodané vakcíny od Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR. Upozornil na to Miroslav Valaštík, riaditeľ Kancelárie ANS.

Nemocnice to vnímajú ako veľký problém z pohľadu neskoršieho zaočkovania celej populácie. “V týchto dňoch už mal byť proces vakcinácie spustený a ľudia sa oprávnene obracajú na nemocnice s obrovským množstvom otázok a dopytov na ich termín očkovania,” priblížil Valaštík.

Asociácia preto vyzvala ministerstvo, aby urýchlene zabezpečilo dodanie vakcín do nemocníc a umožnilo tak plánovaný priebeh vakcinačného plánu.

Pod meškajúce dodávky vakcín proti novému koronavírusu v celej Európe sa podpísal výrobca a dodávateľ. Uviedla to Zuzana Eliášová, hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR v reakcii na Asociáciu nemocníc Slovenska (ANS). Tá upozornila na to, že nemocniciam chýbajú vakcíny a očkovanie viazne.

Problém tak podľa hovorkyne nie je na strane ministerstva. Šéf rezortu Marek Krajčí (OĽANO) očakáva, že situáciu na Slovensku by “skokovo” zlepšilo celoplošné testovanie. Zároveň uviedol, že spoločnosť Pfizer/BioNTech dodá menej vakcín proti novému koronavírusu do celej Európskej únie (EÚ).

Viaceré nemocnice združené v ANS hlásia problém s dostupnosťou vakcín. Zdravotnícky personál je pripravený očkovať, zariadenia však nemajú dodané vakcíny. ANS preto vyzvala ministerstvo, aby urýchlene zabezpečilo dodanie vakcín do nemocníc a umožnilo tak plánovaný priebeh vakcinačného plánu.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 673,015 +5,054 Dnes Úmrtí 14,341 +67 Dnes Uzdravení 549,171 Infikovaných 109,503 Last updated: 29. novembra 2021 - 12:40 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img