pondelok, 8 marca, 2021
3.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Primátori a starostovia testovanie zvládli. Teraz sú na rade odborníci a ich...

Primátori a starostovia testovanie zvládli. Teraz sú na rade odborníci a ich komentár

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) oceňuje mimoriadnu angažovanosť samospráv, rozvahu, pracovitosť, ale i kreativitu, s ktorou zabezpečovali aj aktuálne testovanie obyvateľov formou plošného skríningu. TASR o tom informoval ústredný riaditeľ kancelárie ZMOS Michal Kaliňák.
     

 “Primátori, starostovia, zamestnanci obecných a mestských úradov aj teraz ukázali, že robia veci s mimoriadnym nasadením. Aj preto musíme zdôrazniť, že keď ZMOS poukazuje na riziká, nie je to preto, že kritizuje, ale preto, aby sme predchádzali chybám a s nimi súvisiacim problémom,” uviedol predseda ZMOS Branislav Tréger. Ten ďalej konštatuje, že výsledky testovania síce vo vzťahu k nízkemu počtu pozitívnych ľudí hodnotia pozitívne, avšak zdá sa, že sa musí klásť výrazne väčší dôraz na názory renomovaných odborníkov.
     

 “Slovensko má v oblasti epidemiológie mnohé svetové špičky. Máme na to, aby sme vďaka nim dokázali zvíťaziť nad nebezpečným novým koronavírusom,” uviedol Tréger. Zároveň apeluje na odbornú verejnosť, aby vypracovala aktuálne hodnotenie a komentár k mape ohnísk podľa výsledkov RT-PCR testov a podľa antigénových testov. “Vďaka tomu dokážeme reálne poukázať na skutočné ohniská a pripraviť taký proces účinnej prevencie, ktorý bude skutočne cielený a s výraznou výpovednou hodnotou,” uviedol predseda ZMOS.
    

  Zároveň ZMOS konštatuje, že aktuálne testovanie odkrylo aj reálnu mieru fungovania krízového riadenia. “Na základe poznatkov z aplikačnej praxe, neraz aj zbytočných komplikácií, budeme chcieť prispieť svojimi skúsenosťami k vylepšeniu systému, ktorý podľa našich zistení nevyhovuje dnešnej dobe. Napokon, vieme o tom svoje aj na základe výrazného servisu, ktorý poskytujeme mestám a obciam už od začiatku pandémie, pričom naše dáta a spätná reakcia z územia to potvrdzujú,” uzavrel Tréger.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 323,786 +396 Dnes Úmrtí 7,921 +85 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 60,565 Last updated: 8. marca 2021 - 18:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky