štvrtok, 4 marca, 2021
5.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Európsky súd zamietol sťažnosť sudcu Molnára v súvislosti s jeho vzatím do...

Európsky súd zamietol sťažnosť sudcu Molnára v súvislosti s jeho vzatím do väzby

Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) zamietol sťažnosť na porušenie práv sudcu Richarda Molnára, ktorého zadržali v rámci policajnej akcie Búrka, v súvislosti s jeho vzatím do väzby. Je obvinený pre trestný čin prijímania úplatku. Informoval o tom Peter Bubla z tlačového oddelenia Ministerstva spravodlivosti (MS) SR s tým, že ESĽP vyhlásil sťažnosť ako celok za neprijateľnú.

Richard Molnár sa na ESĽP sťažoval na porušenie práva na osobnú slobodu a bezpečnosť, ako aj práva na spravodlivé súdne konanie. Rozhodnutie Ústavného súdu (ÚS) SR, ktorý jeho väzobné stíhanie odobril, považoval za nezákonné, svojvoľné a nedostatočne odôvodnené. Namietal tiež, že návrh na rozhodnutie podala prvá námestníčka generálneho prokurátora, a nie generálny prokurátor.

Policajti z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržali 13 sudcov vrátane Richarda Molnára vlani v marci. Obvinenia padli z trestných činov korupcie, zasahovania do nezávislosti súdu a marenia spravodlivosti. Väzobné stíhanie Richarda Molnára odobril Ústavný súd. Následne ho Špecializovaný trestný súd vzal do väzby, jeho rozhodnutie neskôr potvrdil aj Najvyšší súd SR.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 314,359 +3,357 Dnes Úmrtí 7,489 +101 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 51,570 Last updated: 4. marca 2021 - 02:39 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky