O tri miesta v Rade RTVS má záujem 18 kandidátov. Bude z čoho vyberať

0
Hlavný vchod do budovy RTVS v Mlynskej doline (Autor: TASR)

O členstvo v Rade RTVS sa uchádza 18 kandidátov. Traja z nich po voľbe v parlamente nahradia členov, ktorým končí funkčné obdobie. TASR o tom informoval Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽANO po tom, ako členovia parlamentného výboru pre kultúru a médiá vo štvrtok otvorili obálky s menami uchádzačov. Dvoch odborníkov na rozhlasové vysielanie a jedného za oblasť práva budú poslanci voliť už na najbližšej schôdzi.
      

“Rada RTVS plní mimoriadne dôležitú úlohu z hľadiska kontroly verejnoprávneho média. Ak chceme, aby bolo fungovanie a vysielanie RTVS kvalitné, odvážne a politicky nezávislé, potom je nevyhnutné, aby kontrolný orgán fungoval na profesionálnej a odbornej úrovni,” skonštatoval predseda výboru Kristián Čekovský (OĽANO). Pripomenul, že na rozdiel od minulosti budú členov rady vyberať vo verejnej voľbe.
      

Ako informovalo hnutie, viacerí uchádzači neposlali všetky potrebné dokumenty, mediálny výbor ich preto na najbližšom rokovaní vyzve, aby ich čím skôr doplnili. Okrem toho si členovia výboru dôsledne skontrolujú, či záujemcovia spĺňajú všetky zákonné požiadavky.
      

Členovia Rady RTVS dohliadajú na plnenie zákona o verejnoprávnom médiu, kontrolujú hospodárnosť vynakladania finančných prostriedkov v RTVS, ale skúmajú aj prípady, keď z pohľadu zamestnancov a redaktorov dochádza k zásahom do ich práce. Ako pripomenul Čekovský, výbor pre kultúru a médiá už viackrát upozornil Radu RTVS, aby si svoju kontrolnú úlohu plnila dôraznejšie.
      

O členstvo v Rade RTVS sa uchádzajú Martin Kramára, Adriana Petrová, Martina Gajdošová, Martin Daňko, Helena Dobosová, Tamara Valková, Ľubica Hamárová, Silvester Lavrík, Dominik Okenica, Ján Balaščák, Peter Abrahám, Jozef Ševec, Tomáš Caban, Agáta Staneková, Milan Antol, Ján Uličiansky, Peter Himič a Ľubomír Guman.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu