nedeľa, 28 februára, 2021
2.4 C
Bratislava
Úvod Aréna V Thajsku neradno urážať panovníka a monarchiu

V Thajsku neradno urážať panovníka a monarchiu

Súd v Thajsku odsúdil v utorok bývalú štátnu úradníčku na 43 rokov a šesť mesiacov odňatia slobody za porušenie prísnych zákonov v súvislosti s urážkou monarchie. Informovala o tom v stredu agentúra AP.
      

Ženu súd uznal za vinnú v 29 bodoch porušenia zákona ‘lése majesté’, ktorý postihuje urážky kráľovského majestátu. Odsúdená na sociálnych sieťach Facebook a YouTube zverejnila zvukové nahrávky, ktoré boli označené za kritické vyjadrenia voči monarchii.
      

Súd žene pôvodne udelil 87-ročný trest odňatia slobody. Neskôr jej ho však znížil o polovicu, pretože sa k činom priznala.
      

Ľudskoprávne skupiny rozhodnutie súdu slovne odsúdili. Predstaviteľ organizácie Human Rights Watch (HRW) ho označil za “šokujúce”. Generálny tajomník OSN António Guterres je podľa svojho hovorcu Stéphana Dujarrica presvedčený, že je dôležité, aby ľuďom bolo umožnené uplatniť svoje právo slobodne sa vyjadrovať.
     

 Thajsko je jednou z mála krajín, kde je urážka panovníka a monarchie alebo ich zneváženie ťažkým zločinom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 306,268 +2,848 Dnes Úmrtí 7,075 +109 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 43,893 Last updated: 28. februára 2021 - 01:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky