- Reklama -
Úvod Aréna Novým riaditeľom Kancelárie prezidenta SR je Metod Špaček

Novým riaditeľom Kancelárie prezidenta SR je Metod Špaček

0
Metod Špaček, riaditeľ kancelárie prezidenta SR a Zuzana Čaputová, prezidentka SR (Foto: facebook Z.Čaputová)

Novým vedúcim Kancelárie prezidenta SR je od 16. januára Metod Špaček. Do funkcie ho vymenovala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Špaček na poste nahradil Štefana Rozkopála, ktorý má po odchode znova pôsobiť v diplomatických službách. Informoval o tom hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

„Veľmi ma teší, že pán Špaček prijal moju ponuku. Som rada, že Kanceláriu prezidenta SR povedie aj v ďalšom období profesionál s dlhoročnými skúsenosťami,” skonštatovala prezidentka. Špaček komentoval svoju novú funkciu ako “výzvu a zároveň službu”.

Ako priblížil Strižinec, Metod Špaček má dlhoročné a bohaté skúsenosti najmä z oblasti medzinárodného práva, diplomacie a pôsobenia na rôznych pozíciách na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR. Naposledy na ministerstve pôsobil ako riaditeľ odboru medzinárodného práva. “Okrem toho bol aj splnomocnencom vlády SR v konaní pred Medzinárodným súdnym dvorom v Haagu vo veci Sústavy vodných diel Gabčíkovo-Nagymaros, zástupcom veľvyslanca SR v Maďarsku a pôsobil aj ako právny poradca v rámci Stálej misie SR pri OSN v New Yorku. Počas predsedníctva SR v Rade EÚ v roku 2016 predsedal jej rôznym pracovným skupinám,” doplnil hovorca.

Špaček vyštudoval právo na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a má doktorát z medzinárodného, európskeho a ústavného práva z Právnickej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe.

Doterajší vedúci Kancelárie prezidenta SR Štefan Rozkopál vo funkcii pôsobil od júla 2015.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu