pondelok, 1 marca, 2021
3.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Koniec byrokracie pre malé firmy pri koncesionárskych poplatkoch

Koniec byrokracie pre malé firmy pri koncesionárskych poplatkoch

Firmy s malým počtom zamestnancov by sa už nemuseli zaoberať zháňaním potvrdenia od Sociálnej poisťovne o tom, že im vzniká alebo zaniká povinnosť uhrádzať tzv. koncesionárske poplatky. K zbaveniu tejto administratívnej povinnosti mieri legislatívna úprava, ktorá sa týka zákona o úhrade za služby verejnosti poskytované Rozhlasom a televíziou Slovenska a zákona o sociálnom poistení. Na rokovanie Národnej rady SR návrh predložili koaliční poslanci Roman Foltin, Marián Viskupič (SaS), Jana Žitňanská a Vladimíra Marcinková (Za ľudí).
 

“Cieľom predloženého návrhu zákona je zavedenie automatického pravidelného mesačného zasielania údajov potrebných na vznik a trvanie povinnosti platiť úhrady za služby verejnosti (tzv. koncesionárske poplatky) Sociálnou poisťovňou priamo RTVS ako vyberateľovi koncesionárskych poplatkov a s tým spojené zrušenie povinnosti pre podnikateľské subjekty preukazovať vyberateľovi počet zamestnancov,” uviedli predkladatelia návrhu.

Podľa súčasného stavu sú podnikateľské subjekty ako právnické osoby povinné platiť koncesionárske poplatky vo výške odstupňovanej podľa počtu zamestnancov, pričom sú od tejto povinnosti oslobodené, len ak majú menej ako troch zamestnancov. V prípade zmeny nad alebo pod tento počet musia firmy preukazovať novú skutočnosť potvrdením zo Sociálnej poisťovne. m prebiehajúcej transformácie maloobchodu v súvislosti s vývojom technológií a zmenami v

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 308,083 Úmrtí 7,189 Uzdravení 255,300 Infikovaných 45,594 Last updated: 1. marca 2021 - 08:39 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky