nedeľa, 7 marca, 2021
-3.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Malacky: Nemocnica poskytuje pre COVID-19 len neodkladnú starostlivosť

Malacky: Nemocnica poskytuje pre COVID-19 len neodkladnú starostlivosť

V nemocnici Malacky sa bude až do odvolania poskytovať len neodkladaná zdravotná starostlivosť. “Dôvodom je zvyšujúci sa počet prípadov ľudí s koronavírusom, ktorí nezvládajú liečbu doma a potrebujú hospitalizáciu,” potvrdil riaditeľ nemocnice Peter Kalenčík. Zmenu režimu fungovania nemocnice si vyžiadalo Ministerstvo zdravotníctva SR.

 Aj nemocnica v okresnom meste na Záhorí musela reprofilizovať lôžka pre covidových pacientov, keďže ich počet postupne zapĺňal aj oddelenia, ktoré sú pôvodne určené pre pacientov s inými diagnózami. Nemocnica je v súčasnosti rozdelená na bielu a červenú zónu, v ktorej sa starajú výlučne o pacientov s COVID-19.

“Geriatrické oddelenie sa preto dočasne zmenilo na covidové oddelenie s 12 lôžkami,” informoval riaditeľ. “V bielej zóne sú pacienti s inými diagnózami, pretože COVID-19 ‘nevymazal’ ďalšie závažné ochorenia srdca či ciev. Je potrebné zabezpečiť tiež starostlivosť pre pacientov, ktorí pravidelne dochádzajú na dialýzu obličiek,” dodal Kalenčík.

Z hľadiska zabezpečenia maximálnej starostlivosti o pacientov hospitalizovaných s covidom musela nemocnica posunúť plánované operácie na čas, kým sa zlepší nepriaznivá epidemiologická situácia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 322,104 Úmrtí 7,739 Uzdravení 255,300 Infikovaných 59,065 Last updated: 7. marca 2021 - 04:09 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky