sobota, 6 marca, 2021
1.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Saková o prešetrovaní Lučanského smrti: Stále mám nezrovnalosti

Saková o prešetrovaní Lučanského smrti: Stále mám nezrovnalosti

Ako sa vyvíja činnosť vyšetrovacej Komisie úmrtia bývalého policajného prezidenta Lučanského vo väzenskej cele? Exministerka vnútra Denisa Saková (Hlas-SD) pre ParlamentneListy.sk uviedla: “Stále mám nejaké nezrovnalosti. Pokiaľ ich budem mať, potiaľ sa budem pýtať.”

Generál Lučanský sa pri prvom incidente určite nepokúsil o samovraždu – vyhlásil po štvrtkovej návšteve Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne poslanec Marian Kotleba, ktorý je členom vyšetrovacej Komisie  v prípade smrti  bývalého policajného prezidenta Lučanského. 

Ja sa k tomu nemusím vyjadrovať,  to povedal  on. 

Iste, nemusíte, ale či si tiež už trúfate vysloviť takýto záver prvého zranenia Milana Lučanského? 

On si  to trúfol povedať, ja potrebujem mať najskôr komplexný obraz, aby som sa mohla vyjadriť k mojim nejasnostiam.

V čom máte ešte stále najväčšie nezrovnalosti? Ministerka Kolíková očakávala,  že do týždňa to bude vyriešené…

Máme nezrovnalosti medzi videozáznamom, úradným záznamom, informáciami, ktoré sme  sa dozvedeli pri jednotlivých návštevách a tie nezrovnalosti by sme radi dali  na poriadok a potom  budem mať dúfam, skutočne dúfam,  ucelený obraz. Pripomínam tiež, že nie sme orgány  činné v  trestnom konaní, takže náš názor nie je úplne smerodatný pre spoločnosť, pre to, kto čo spáchal a nespáchal a teraz nemyslím konkrétne na generála, ale na príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže alebo hocikoho iného, takže ja sa veľmi opatrne vyjadrujem k týmto všetkým veciam. 

Bude ten váš záver ako Komisie úplný? Dozviete sa odpovede na všetko čo sa chcete spýtať a čo chcete zistiť?

My sme tak v polovici  cesty, možno  ani to, teda by som sa nerada vyjadrovala v predstihu. Ako som  už uviedla, stále mám nejaké nezrovnalosti. Pokiaľ ich budem mať, potiaľ sa budem pýtať. Myslím, že mnohé odpovede pravdepodobne nájdeme v Prešove. Či už vo väznici alebo v nemocnici.

Tam ste mali ísť v piatok, ale kvôli pozitívnemu testu na koronu jedného člena Komisie, je návšteva odložená, viete kedy sa tam dostanete teraz?

Verím, že počas budúceho týždňa.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 322,104 +2,522 Dnes Úmrtí 7,739 +74 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 59,065 Last updated: 6. marca 2021 - 10:39 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky