nedeľa, 18 apríla, 2021
5.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Baránik: Prečo Kočner a Rusko nedostali trest prepadnutia majetku?

Baránik: Prečo Kočner a Rusko nedostali trest prepadnutia majetku?

Kauza televíznych zmeniek vyvoláva viacero otázok, najzásadnejšou je, prečo odsúdení Marian Kočner a Pavol Rusko nedostali trest prepadnutia majetku. Skonštatoval to poslanec Národnej rady (NR) SR Alojz Baránik (SaS). Priebeh kauzy je podľa SaS potvrdením, že súdnictvo potrebuje zásadnú očistu a právna úprava trestného procesu zásadnú novelizáciu.

“Slovensko potrebuje návrat k právnemu štátu. Tí, ktorí sú zvyknutí na obchodovanie so súdnymi rozhodnutiami, sa však stále nevzdávajú a dúfajú, že sa vrátime tam, kde sme boli pred voľbami,“ uviedol Baránik. Tvrdí, že jedine zásadnou očistou súdnictva a novelizáciou trestného procesu možno nájsť odpovede na otázky v súvislosti s kauzou.

Okrem prepadnutia majetku je podľa neho na mieste pýtať sa, prečo rozhodoval senát, u ktorého boli pochybnosti o jeho nezaujatosti, a ako súvisí celá kauza s plánovaným predajom televízie Markíza. Rovnako ho zaujíma, prečo Kočner riskoval viac ako 100.000 eur pri podávaní žalôb a či sa nespoliehal, že si to dokáže vybaviť na okresom či krajskom súde v Bratislave.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 375,336 Úmrtí 11,043 Uzdravení 255,300 Infikovaných 108,993 Last updated: 18. apríla 2021 - 04:54 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -