utorok, 26 januára, 2021
-0.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Holandsko predlžuje lockdown o tri týždne - do 9. februára

Holandsko predlžuje lockdown o tri týždne – do 9. februára

Holandsko predĺžilo do 9. februára platné epidemiologické opatrenia zamerané na zastavenie šírenia nového druhu koronavírusu. Dôvodom je stále rastúci počet nakazených osôb a obavy z nového variantu vírusu, ktorý sa prvýkrát objavil v južnom Anglicku. V utorok to oznámil holandský premiér Mark Rutte, ktorého cituje agentúra AFP.

“Lockdown predlžujeme o tri týždne,” uviedol Rutte na tlačovej konferencii o opatreniach, ktoré mali pôvodne skončiť 19. januára. “Takmer každý pochopí, že sme nemali inú možnosť,” dodal premiér.

V Holandsku platí od polovice decembra dosiaľ najprísnejší lockdown. V krajine sú zatvorené školy aj obchody ponúkajúce iné než základné tovary. Holanďanom sa zároveň odporúča, aby sa zdržovali doma a denne neprijímali viac ako dvoch hostí. V Holandsku predtým platili jedny z najmenej prísnych epidemiologických opatrení v Európe. Krajinu však silne zasiahla druhá a tretia vlna nákazy a reštrikcie sprísnila.

Základné školy by sa pritom mohli otvoriť skôr než po skončení obmedzení, najskôr však 25. januára. Vláda toto rozhodnutie ešte zvažuje, dodal Rutte.

Holandsko v utorok oznámilo 4986 nových prípadov nákazy koronavírusom a 153 súvisiacich úmrtí. Od vypuknutia pandémie v tejto krajine podľa oficiálnych údajov zomrelo v súvislosti s chorobou COVID-19, ktorú vírus spôsobuje, už 12.563 ľudí. Celkovo sa nakazilo vyše 880.000 osôb.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 237,027 Úmrtí 4,068 Uzdravení 193,380 Infikovaných 39,579 Last updated: 26. januára 2021 - 03:14 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky