utorok, 26 januára, 2021
-0.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Matovič sa vzdá svojho titulu, len ak tak urobí aj minister školstva

Matovič sa vzdá svojho titulu, len ak tak urobí aj minister školstva

Keďže sme v tom s pánom ministrom školstva spolu, urobím presne to isté, čo urobí minister školstva. Premiér SR Igor Matovič (OĽANO) to uviedol v reakcii na výzvu Študentskej rady vysokých škôl (ŠRVŠ), aby sa vzdal magisterského titulu.
      

Výzva prišla po tom, ako sa svojho postu vzdala rakúska ministerka práce a rodiny Christine Aschbacherová, ktorá odpisovala vo svojej dizertačnej práci. Jej prístup premiér označil za “inšpiratívny”. Ďalej uviedol, že by si diplomovú prácu najradšej napísal ešte raz.
     

 ŠRVŠ doručila premiérovi spolu s výzvou aj predpripravené tlačivo, ktoré postačuje podpísať, osvedčiť podpis a poslať rektorovi Univerzity Komenského v Bratislave.

O Matovičovej diplomovke informoval ako prvý denníkn. Denník zverejnil, že študent Matovič odpisoval prácu z dvoch kníh a v roku 1998 ju odovzdal ako svoje dielo.

Premiér sa potom na svojom statuse kajal, dokonca uviedol, že by mal pre medializované informácie o svojej diplomovke prísť o titul.

Situáciu však naďalej zľahčoval, keď sa akože ospravedlnil všetkým poctivým študentom, ktorí dokázali vyštudovať bez jediného odpisovania, našepkávania a iných „fintičiek“.

Medzičasom parlament prijal novelu, ktorá umožňuje absolventovi od 1. januára 2021 vzdať sa nadobudnutého titulu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 237,027 Úmrtí 4,068 Uzdravení 193,380 Infikovaných 39,579 Last updated: 26. januára 2021 - 03:38 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky