štvrtok, 4 marca, 2021
11.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Novozélandská banka oznámila hekerský útok. Únik informácií prešetruje

Novozélandská banka oznámila hekerský útok. Únik informácií prešetruje

Novozélandská centrálna banka v nedeľu oznámila, že rieši únik informácií z jedného z jej dátových systémov. Banka vo vyhlásení uviedla, že zaznamenali nepovolený prístup do služieb tretej strany, ktoré využíva na zdieľanie a uchovávanie určitých citlivých informácií.
      

Guvernér Rezervnej banky Nového Zélandu (RBNZ) Adrian Orr uviedol, že prienik do údajov včas zastavili, no potrvá určitý čas, kým vyšetria celý rozsah a dôsledky úniku informácií. “Povaha a rozsah informácií, ktoré mohli byť sprístupnené, ešte stále nebol určený, no mohli obsahovať niektoré citlivé komerčné a osobné informácie,” cituje ho agentúra Reuters.
      

Prevádzkovateľa novozélandskej akciovej burzy v auguste minulého roka zasiahla séria kybernetických úrokov. Nezávislá bezpečnostná firma InPhySec bola poverená prešetrením úrokov. Podľa nej rozsah, spôsob vykonania a trvanie boli v Novom Zélande nevídané.
      

RBNZ vo svojej správe o finančnej stabilite v novembri 2019 upozornila, že frekvencia a rozsah hekerských incidentov bude v krajine rásť. Už vo februári banka uviedla, že náklady na kybernetické útoky budú stáť tamojší bankový a poisťovnícky sektor 80 až 140 miliónov novozélandských dolárov (47,38 až 82,92 milióna eur). “Extrémne udalosti sú síce málo pravdepodobné, no stále možné,” povedala banka vo februárovej správe.
      (1 EUR = 1,6883 NZD)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 317,159 +2,800 Dnes Úmrtí 7,560 +71 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 54,299 Last updated: 4. marca 2021 - 19:09 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky