piatok, 26 februára, 2021
6.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Dánsko: V Kodani protestovali "muži v čiernom" proti opatreniam proti šíreniu koronavírusu

Dánsko: V Kodani protestovali “muži v čiernom” proti opatreniam proti šíreniu koronavírusu

Celkovo deväť ľudí zadržali v sobotu v dvoch dánskych mestách na demonštráciách proti epidemiologickým obmedzeniam, ktoré vyústili do násilností. S odvolaním sa na miestnu políciu a médiá o tom v sobotu neskoro večer písala agentúra AFP.
      

Na demonštrácii v hlavnom meste Kodaň sa zišlo podľa odhadov polície a médií približne 200 -250 osôb, zatiaľ čo v severodánskom meste Aalborg vyšli do ulíc protestovať desiatky ľudí.
     

 Protesty proti reštrikciám, ktoré prijala vláda v snahe zamedziť šíreniu nového koronavírusu, zorganizovala skupina nazývajúca sa “muži v čiernom”. Demonštranti na akciách vykrikovali heslá ako: “Sloboda pre Dánsko, už toho máme dosť”.
      

Na záberoch, ktoré odvysielala televízia a zverejnili aj sociálne siete, je vidno príslušníkov poriadkovej polície pri potýčkach s demonštranti v Kodani. Protestujúci tam zapaľovali petardy či hádzali fľaše.
      

V Kodani zatkli štyroch demonštrantov. Dvoch za násilie, ktorého sa dopustili voči policajtom a jedného za nedodržanie predpisov týkajúcich sa požitia zábavnej pyrotechniky a posledného za nedodržanie pokynov polície. Rasmus Schultz z kodanskej polície uviedol, že viacerí z demonštrantov pochádzali z prostredia miestnych výtržníkov. V Aalborg zatkli päť ľudí – všetkých pre nedodržanie predpisov týkajúcich sa požitia zábavnej pyrotechniky.
      

Dánsko sprísnilo v utorok epidemiologické reštrikcie, a to v reakcii na nárast prípadov nového koronavírusu ako aj nedávno objavený nový nákazlivejší variant tohto vírusu.
     

V Dánsku pritom už od polovice decembra platí čiastočný lockdown. K opatreniam v súlade, s ktorými sú zatvorené školy, bary, reštaurácie či väčšina obchodov a vo veľkom nariadená práca z domu, tak teraz pribudol zákaz stretávania sa viac ako piatich ľudí (z predošlých 10) a ľudia boli vyzvaní, aby medzi sebou dodržiavali dvojmetrovú vzdialenosť (predtým hovorili úrady len o metrovej).
      

Vstup na územie Dánska majú od piatka cudzinci povolený len s negatívnym testom na koronavírus – starším nanajvýš 24 hodín. Vláda taktiež odporučila svojim občanom, aby do zahraničia necestovali.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 300,775 Úmrtí 6,859 Uzdravení 255,300 Infikovaných 38,616 Last updated: 26. februára 2021 - 09:59 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky