nedeľa, 28 februára, 2021
2.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Rakúsko: Denníky Kurier a Österreich čelia kritike za zverejnenie spornej reklamy

Rakúsko: Denníky Kurier a Österreich čelia kritike za zverejnenie spornej reklamy

Rakúske denníky Kurier a Österreich v piatok čelili kritike za zverejnenie reklamy, ktorá obsahovala zavádzajúce tvrdenia o opatreniach proti pandémii koronavírusu SARS-CoV-2. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

V texte reklamy sa uvádza, že rúška sú “zbytočné a zdraviu škodlivé” a “prevažná väčšina vedcov upozorňuje na vedľajšie účinky” vakcín vyrobených na základe technológie mRNA. Obe tvrdenia sú v skutočnosti v protiklade s názorom väčšiny vedcov.

Šéfredaktorka denníka Kurier Martina Salomonová v stĺpčeku vedľa reklamy uviedla, že inzerát obsahuje teórie, ktoré väčšina vedeckej komunity odmieta. Zverejnenie inzerátu však obhajovala právom na slobodu prejavu.

Potláčanie takýchto názorov by podľa nej len podporilo konšpiračné teórie. Vedúcich predstaviteľov viacerých médií Salomonovej tvrdenia nepresvedčili. Kurier a Österreich obvinili z “nezodpovedného správania”.

Rakúsky denník Heute podľa svojho šéfredaktora túto reklamu odmietol. Znepokojenie vyjadrili aj predstavitelia týždenníka Falter. Denník Kurier na Twitteri skritizoval aj moderátor rakúskej verejnoprávnej stanice ORF Armin Wolf.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 306,268 +2,848 Dnes Úmrtí 7,075 +109 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 43,893 Last updated: 28. februára 2021 - 01:24 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky