štvrtok, 1 decembra, 2022
1.8 C
Bratislava
ÚvodArénaSulík: Už som na Slovensku a so mnou aj antigénové testy v...

Sulík: Už som na Slovensku a so mnou aj antigénové testy v sľúbenom počte

Prvá časť zásielky antigénových testov na ochorenie COVID-19 obstaraných Ministerstvom hospodárstva (MH) SR je už na Slovensku. Vo štvrtok o tom informoval na sociálnej sieti minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

Podľa hovorkyne MH Kataríny Svrčekovej ide o avizovaných 2,6 milióna kusov testov, ktoré sú v súčasnosti v skladoch Správy štátnych hmotných rezerv SR. Ďalších 2,6 milióna kusov testov z celkového počtu osem miliónov by malo na Slovensko doraziť v závere budúceho týždňa.

Sulík dostal za úlohu obstarať 16 miliónov antigénových testov na rokovaní vlády 19. novembra 2020. Rezort mal testy obstarať k 2., 9., 16. a 31. decembru. Sulík však premiéra Igora Matoviča (OĽANO) informoval, že termíny sa nedajú bez porušenia zákona splniť. Vláda následne 4. decembra zmenila uznesenie a znížila požadovaný počet testov na osem miliónov.

Obstaranie testov je príčinou sporu medzi Sulíkom a Matovičom. Zatiaľ čo Sulík upozorňoval na nepresné zadanie špecifikácie testov zo strany ministerstva zdravotníctva, premiér svojho ministra obviňoval z neschopnosti a opakovane mu dlhý čas dodávky testov vyčítal. Situácia vygradovala v polovici decembra, keď Matovič v rozhlasovej relácii vyzval Sulíka na odstúpenie.

“Hlásim sa z Bratislavy,” uviedol Sulík na sociálnej sieti. Pokračuje takto: “Začnem tým, že fyzická prítomnosť ministra hospodárstva na epidemiologickej situácii krajiny nič nezmení. Ak by to tak bolo, nešiel by som na dovolenku. Vianoce a Nový rok som trávil s rodinou v zahraničí, plne v súlade s platnými epidemiologickými pravidlami. Už som na Slovensku a spolu so mnou aj antigénové testy v sľúbenom termíne i počte. Počas sviatkov ma plnohodnotne zastúpil môj mimoriadne schopný tím pod vedením Jána Oravca, ktorí by to robili rovnako či by som bol doma, alebo na Severnom póle. O tom je tímová práca. Týmto im ďakujem a úprimne ma mrzí, že je ich práca znevažovaná. Ďalšie testy prídu na budúci týždeň, bude ich dosť a mojim prianím je, aby z nich bolo čo najviac negatívnych.”

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -