Najväčšia otázka pri poľnej nemocnici: Kde zobrať personál?

0
poľná nemocnica Ozbrojených síl SR (Foto: facebook OS SR)

Najväčšou otázkou v prípade využitia poľnej nemocnice Ozbrojených síl (OS) SR zostáva potrebný personál, keďže vojenskí lekári už teraz pomáhajú v nemocniciach. OS SR to uviedli na sociálnej sieti.

“Z pohľadu OS SR sa javí racionálnejšie riešenie rozširovanie nemocníc pre pacientov s ochorením COVID-19 reprofilizáciou lôžok, využívanie vhodných objektov v blízkosti nemocníc na vytváranie nových lôžok a posilnenie vyťažených nemocníc zdravotníckym personálom,” skonštatovali. Vycvičili tiež krízových sanitárov, ktorí už pomáhajú zdravotnému personálu v preťažených nemocniciach.

Ozbrojené sily vysvetľujú, že poľná nemocnica, ktorou disponujú, je poľnou nemocnicou chirurgického typu špecializovanou prioritne na poskytnutie pomoci pri bojových zraneniach. “Je určená na poskytovanie prvej lekárskej, odbornej lekárskej a špecializovanej lekárskej pomoci stredne ťažko až ťažko raneným vojakom a zabezpečuje ich odsun. V poľnej nemocnici sa poskytuje najvyššia úroveň zdravotníckej starostlivosti v poli, v neštandardných podmienkach,” priblížili. Vzhľadom na jej zameranie aktuálne disponuje štyrmi kusmi pľúcnych ventilátorov.

Časť poľnej nemocnice sa už teraz využíva v priestoroch Ústrednej vojenskej nemocnice Ružomberok. Zdravotný personál OS SR je v súčasnosti nasadený v miestach výkonu štátnej služby, ale rovnako aj v civilných nemocniciach po Slovensku.

- Reklama -