piatok, 23 apríla, 2021
12.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Japonsko: Premiér zvažuje výnimočný stav v oblasti Tokia, pre tretiu vlnu epidémia...

Japonsko: Premiér zvažuje výnimočný stav v oblasti Tokia, pre tretiu vlnu epidémia koronavírusu

Japonský premiér Jošihide Suga v pondelok na pravidelnej novoročnej tlačovej konferencii uviedol, že zvažuje vyhlásenie výnimočného stavu v širšej metropolitnej oblasti Tokia v súvislosti s “veľmi závažnou” treťou vlnou epidémie nového koronavírusu. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Suga verí, že očkovanie proti koronavírusu sa v Japonsku začne koncom februára. Dodal pritom, že on sám bude medzi prvými, ktorí vakcináciu podstúpia.

Premiér tiež trvá na tom, že vláda sa bude aj naďalej usilovať o usporiadanie odložených letných olympijských hier. Hry preložené z roku 2020 v dôsledku koronavírusovej pandémie by sa mali v japonskej metropole začať 23. júla 2021. V riadnom termíne sa podľa Sugu budú konať aj paralympijské hry, ktorých začiatok je stanovený na 24. augusta 2021. Hry budú “dôkazom, že ľudstvo prekonalo vírus”, vyhlásil.
 

Suga, ktorý sa funkcie ujal v septembri, čelí čoraz väčšiemu tlaku v dôsledku rekordného počtu nakazených.

Guvernérka Tokia Juriko Koikeová vyzvala v sobotu spoločne s guvernérmi troch susedných prefektúr japonskú vládu, aby v týchto oblastiach vyhlásila výnimočný stav.

Vláda je však zdržanlivá v súvislosti s prijatím opatrení, ktoré by mohli ekonomiku vrátiť späť do recesie. Suga ale uviedol, že si uvedomuje, že “je nevyhnutné prijať ráznejšie opatrenia”. “Vláda zváži vyhlásenie výnimočného stavu,” povedal s tým, že bude uprednostňovať opatrenia na zníženie rizika infekcie pri stolovaní.
      Japonsko zaviedlo po prvý raz výnimočný stav na jar minulého roka, čo umožnilo guvernérom uzatvoriť podniky a ľuďom zostať doma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 378,635 +485 Dnes Úmrtí 11,405 +48 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 111,930 Last updated: 23. apríla 2021 - 14:24 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -