utorok, 26 januára, 2021
-0.9 C
Bratislava
Úvod Aréna V Michalovciach, Humennom a v Rožňave sa pripravujú na očkovanie zdravotníkov

V Michalovciach, Humennom a v Rožňave sa pripravujú na očkovanie zdravotníkov

Nemocnice v Michalovciach, Humennom a v Rožňave sa intenzívne pripravujú na spustenie vakcinácie zdravotníckeho personálu od začiatku budúceho týždňa. Ako informoval hovorca siete nemocníc Svet zdravia Tomáš Kráľ, najväčší záujem o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 evidujú v michalovskej nemocnici.

“Po príchode prvej zásielky sa spustí očkovanie na zriadených ambulanciách. Zatiaľ najväčší záujem je zo strany zamestnancov Michalovskej nemocnice, ktorá by v priebehu prvých dní chcela zaočkovať vyše 400 zdravotníkov,” spresnil s tým, že majú ambíciu čo najskôr spustiť vakcináciu v každej zo svojich 17 nemocníc na Slovensku.

Uvedené tri nemocnice siete Svet zdravia na východnom Slovensku určilo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR na zriadenie vakcinačného centra proti ochoreniu COVID-19. “Všetky tri nemocnice budú po dodávke špeciálnych mraziacich zariadení z Dánska v blízkej dobe fungovať aj ako distribučné vakcinačné centrá pre celý región,” doplnil Kráľ.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 237,027 +551 Dnes Úmrtí 4,068 Uzdravení 193,380 Infikovaných 39,579 Last updated: 26. januára 2021 - 00:13 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky