sobota, 27 februára, 2021
4.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Afganistan: Za posledné dva mesiace ozbrojenci zabili piatich novinárov

Afganistan: Za posledné dva mesiace ozbrojenci zabili piatich novinárov

Afganského novinára a ľudskoprávneho aktivistu Bismilláha Ádila Aimáka v piatok zastrelili neznámi ozbrojenci v západnej časti Afganistanu. Ide už o piateho žurnalistu, ktorého v krajine zavraždili za posledné dva mesiace, informovala agentúra AP.

Ozbrojení muži spustili paľbu na vozidlo, v ktorom sa novinár nachádzal. Aimák sa vracal z návštevy svojej rodiny v blízkosti Čaghčaránu – hlavného mesta provincie Ghór.

Podľa hovorcu guvernéra provincie neboli ďalší ľudia v aute vrátane Aimákovho brata zranení. Aimák bol šéfredaktor miestnej rozhlasovej stanice a bol tiež ľudskoprávnym aktivistom v danej provincii.

K zabitiu novinára sa bezprostredne nikto neprihlásil. Hovorca Talibanu tvrdil, že militantné hnutie nie je s útokom nijako spojené.

Minulý týždeň zastrelili v juhovýchodnej časti Afganistanu novinára Rahmatulláha Nikzáda. Nikzád bol šéfom zväzu novinárov v provincii Ghazní a prispieval aj do medzinárodných médií ako al-Džazíra a agentúra AP.

Afganistan je podľa medzinárodnej organizácie Reportéri bez hraníc (RSF) pre novinárov jednou z najnebezpečnejších krajín na svete.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 303,420 Úmrtí 6,966 Uzdravení 255,300 Infikovaných 41,154 Last updated: 27. februára 2021 - 06:54 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky