Finančná správa zverejnila prvé elektronické formuláre daňových priznaní

0
Ilustračná snímka. (Foto: TASR)

Finančná správa zverejnila prvé elektronické formuláre daňových priznaní. Ako informovala hovorkyňa Finančnej správy Martina Rybanská, od piatka sú pre klientov dostupné formuláre pre daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb typu A aj B či daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty.

Podľa hovorkyne v ďalších dňoch pribudnú na portáli Finančnej správy elektronické formuláre aj pre ďalšie dane a oznámenia. “Finančná správa vyšla v ústrety svojim klientom a zverejnila prvé elektronické formuláre daňových priznaní. Na portáli Finančnej správy či v aplikácii eDane klienti nájdu tlačivá a elektronické formuláre pre daň z príjmov fyzických osôb typu A aj B, ale aj pre daň z pridanej hodnoty,” povedala Rybanská s tým, že chcú prispieť ku komfortu a spokojnosti svojich klientov.

Doplnila, že k elektronickým formulárom sa čoskoro dostanú aj právnické osoby. Aktuálne sa testujú elektronické formuláre pre daň z príjmov právnických osôb. “Štruktúrované elektronické formuláre si vzhľadom na úpravy legislatívy vyžadujú dôkladné zapracovanie a otestovanie legislatívnych zmien, a to aj vzhľadom na dosah zmien na zapracované riadkové vecné a logické kontroly v elektronických tlačivách,” uzavrela.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu