sobota, 27 februára, 2021
4.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Berlín: Na dodržiavanie zákazov budú na Silvestra dohliadať tisíce policajtov

Berlín: Na dodržiavanie zákazov budú na Silvestra dohliadať tisíce policajtov

Šéfka berlínskej polície Barbara Slowiková vo štvrtok oznámila, že na dodržiavanie zákazu protestov a používania zábavnej pyrotechniky budú na väčšine územia nemeckej metropoly počas Silvestra dohliadať tisíce policajtov. Informácie priniesla tlačová agentúra AP.

Slowiková pre verejnoprávnu rozhlasovú stanicu rbb-Inforadio povedala, že jej policajný zbor je pripravený na možnosť, že ľudia sa vzoprú koronavírusovým obmedzeniam alebo ľavicoví extrémisti budú ignorovať zákaz demonštrácií.

Nemecké súdy tento týždeň zamietli žaloby proti zákazu zhromažďovania na verejnosti v Berlíne na Silvestra a na Nový rok, ktoré úrady zaviedli z dôvodu pandémie koronavírusu.

Namiesto každoročnej šou pod holým nebom pri berlínskej Bradenburskej bráne, ktorá pravidelne pritiahne státisíce ľudí, organizátori prenesú udalosť do virtuálneho priestoru, aby si ju mohli záujemcovia pozrieť z domu.

Nemecký úrad pre kontrolu chorôb, Inštitút Roberta Kocha (RKI), hlásil za posledných 24 hodín 32.552 nových potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 a 964 úmrtí v krajine.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 303,420 Úmrtí 6,966 Uzdravení 255,300 Infikovaných 41,154 Last updated: 27. februára 2021 - 08:09 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky