Exminister Šimko po smrti Lučanského: Je tu politická atmosféra, čo neberie ohľad na prezumpciu neviny

1
Ivan Šimko, niekdajší minister vnútra SR Foto: TASR

Bývalý minister vnútra a obrany Ivan Šimko súcití s pozostalými bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Zároveň však uvažuje, “ako nezávislá by musela byť komisia, ktorá bude skúmať, čo sa vlastne stalo, aby jej rozorvaná slovenská spoločnosť mohla naozaj uveriť”.

“Generála Lučanského som nepoznal a neviem, či sa dopustil toho, z čoho ho obvinili. Ale s jeho tragédiou a s bolesťou jeho blízkych cítim teraz súcit. Lebo i keď je niekto podozrivý z trestnej činnosti, stále je to človek, ktorého život a dôstojnosť bolo potrebné rešpektovať a chrániť,” píše Ivan Šimko na sociálnej sieti.

V ďalšej časti už pritvrdzuje: “Neviem si predstaviť, ako nezávislá by musela byť komisia, ktorá bude skúmať, čo sa vlastne stalo, aby jej rozorvaná slovenská spoločnosť mohla naozaj uveriť. Spoločnosť, v ktorej sa presadila politická atmosféra, čo neberie ohľad na prezumpciu neviny. Spoločnosť, v ktorej sa nevyvodzuje zodpovednosť voči tým, ktorí moc majú, ale len voči tým, ktorí ju stratili, alebo ju ani nikdy nemali. Nechcem špekulovať, či to vláda, v ktorú sme v marci vkladali veľké nádeje, takto chce, alebo sa jej to proste vymyká z rúk. Ale som presvedčený, že takto sa nedá spoločne čeliť kríze, ani tvoriť zdravú a spravodlivú budúcnosť.”

- Reklama -

1 komentár

  1. No p.Šimko múdro hovorý , len prezumpcia neviny sa na slovensku NEDODRŽUJE a NEDODRŽOVALA !!! Novinárska mafia a politici boli vždy tí , ktorí OBVINILI , OSÚDILI a aj POPRAVILI toho na koho ukázali !!! V normálnej DEMOKRACII dokazi má dodať polícia a o vine a treste má rozhodnúť súd ! Ale je na SLOVENSKU normálna demokracia ? Dajte ľudia vedieť !!!

Comments are closed.