nedeľa, 19 septembra, 2021
13.2 C
Bratislava
ÚvodArénaHongkong: Súd poslal magnáta Jimmyho Laia opätovne do väzby

Hongkong: Súd poslal magnáta Jimmyho Laia opätovne do väzby

Hongkonskému prodemokratickému mediálnemu magnátovi Jimmymu Laiovi vo štvrtok opätovne nariadili väzbu, keď hongkonský najvyšší súd podporil žiadosť prokuratúry a zamietol mu kauciu. Informovala o tom agentúra AFP.

Jimmy Lai (v čínštine Li Č’-jing), otvorený kritik Pekingu, patrí k najznámejším osobnostiam, ktoré obžalovali na základe nového zákona o národnej bezpečnosti, ktorý Čína v Hongkongu zaviedla koncom júna v snahe umlčať disidentov. Obvinený je z ohrozovania národnej bezpečnosti vyzývaním zahraničných vlád, aby uvalili sankcie na Hongkong a Čínu v reakcii na zákrok voči prodemokratickým aktivistom.

Sedemdesiattriročný magnát už strávil vo väzbe 20 dní, kým ho minulý týždeň v stredu neprepustili za prísnych podmienok na kauciu desať miliónov hongkonských dolárov (1,05 mil. eur). Podľa AFP mal zakázané vychádzať z domu, zverejňovať príspevky na sociálnych sieťach, vydávať vyhlásenia, hovoriť s médiami či stretávať sa so zahraničnými predstaviteľmi.

Odvolací súd v Hongkongu vo štvrtok umožnil prokuratúre, aby sa voči jeho prepusteniu na kauciu odvolala. Prokuratúra tvrdila, že pri uplatňovaní článku 42 nového bezpečnostného zákona mohlo dôjsť k pochybeniu zo strany sudcu nižšej inštancie. Podľa tohto článku by prepustenie na kauciu nemalo byť povolené, pokiaľ sudca neuzná, že existujú dostatočné dôkazy, že sa obžalovaný znova nedopustí podobného činu.

Vo veci odvolania proti rozhodnutiu bude súd pojednávať 1. februára.

728*90

1 komentár

  1. No toho iste nedobijú na smrť v CPZetke číňania, ako dobili generála M.Lučanskeho fašisti Matovičovej junty! Pevne verím , že aj on skončí v base za jeho zločiny,vraždy, a porušovanie Ústavnych zákonov SR, ako aj iných zákonov SR! Najlepšia by bola verejná poprava tohoto blázna a fašistu!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,066 Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,292 Infikovaných 6,205 Last updated: 19. septembra 2021 - 07:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -