pondelok, 20 septembra, 2021
8.4 C
Bratislava
ÚvodArénaMatovič: Lučanského obvinenie a väzba boli pre mňa prekvapením

Matovič: Lučanského obvinenie a väzba boli pre mňa prekvapením

Obvinenie a následná väzba policajného exprezidenta Milana Lučanského bola pre premiéra SR Igora Matoviča (OĽANO) prekvapením. Uviedol to v reakcii na úmrtie Lučanského na sociálnej sieti s tým, že plne dôveruje elitným vyšetrovateľom, dozorujúcej prokuratúre a súdu. Rodine Milana Lučanského vyjadril úprimnú sústrasť.

“Neviem posúdiť skutky, z ktorých bol obvinený, to už zrejme nikto nevyšetrí a dnes sa za tým patrí urobiť bodku. Čo však posúdiť viem, je to, že bol výraznou zmenou k lepšiemu voči policajnému prezidentovi Gašparovi priamo spriahnutému s nitrianskou mafiou a mal som k nemu kvôli tomu rešpekt. V správach, ktoré mám s ním v telefóne, som ho nabádal nech ide po krku každému bez rozdielu … “a čo sa týka našich – len v pohode do nich hlava nehlava, nikto mi za to nestojí, aby som ich kryl – ani Vám,)”,” uspomína Matovič na sociálnej sieti.

“Jeho obvinenie a následná väzba boli pre mňa prekvapením, ale plne som dôveroval a dôverujem elitným vyšetrovateľom, dozorujúcej prokuratúre a súdu,” uviedol premiér s tým, že považuj za správne, že sa vzdal funkcie dlhoročný generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej správy Milan Ivan, pod ktorého spadá správa všetkých väzníc.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,808 Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,511 Infikovaných 6,728 Last updated: 20. septembra 2021 - 06:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -