štvrtok, 4 marca, 2021
11.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Šeliga: Nie sme rozdelení na krídla a skupiny. Musíme však zlepšiť...

Šeliga: Nie sme rozdelení na krídla a skupiny. Musíme však zlepšiť komunikáciu, tvrdí

Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga si nemyslí, že je strana rozdelená na krídla či skupiny. Je podľa neho pochopiteľné, že si niektorí ľudia v politike medzi sebou rozumejú viac a iní menej. Nemyslí si však, že strana nedokáže byť jednotná a že by hrozil jej rozpad. Pripustil, že potrebujú popracovať na komunikácii a viditeľnosti na zlepšenie ich preferencií.

„Verím, že strana Za ľudí sa neskončí rozpadom. Dôležité je jasne a zrozumiteľne komunikovať,“ uviedol v rozhovore pre TASR. Dodal, že niektorí ľudia sú aktívnejší vo verejnej komunikácii, iní menej. Aj to podľa neho môže vzbudzovať dojem rozdelenia. Nemá pocit, že by sa strana delila na krídla medzi predsedníčkou Veronikou Remišovou, ním alebo členom predsedníctva Miroslavom Kollárom. „Vonkoncom nemám pocit, že Miro Kollár by bol v nejakom samostatnom krídle. Sú ľudia, ktorí sú vám v politike bližší a ktorí sú vám menej blízki, to je normálne. Strana nie je rozdelená,“ skonštatoval.

Na otázku, či nevníma nejednotne komunikáciu medzi poslancami a predsedníčkou strany Veronikou Remišovou (Za ľudí), odpovedal, že každý z nich je v inej pozícii. Inak podľa neho môže reagovať ona ako členka vlády a predsedníčka strany, inak zase on ako podpredseda NR SR. Poznamenal, že strana musí ukázať schopnosť ozývať sa, keď treba. „Lebo riešenia máme. Podľa mňa gro toho, čo musíme zlepšiť, je naša komunikácia,“ zdôraznil. Myslí si, že strana by mala byť kritickejšia aj v rámci koalície. Podotkol, že niektoré vyjadrenia ich poslancov by mali inú váhu, keby s nimi stála na tlačových konferenciách predsedníčka. „To je vec, ktorú si my musíme lepšie zladiť,“ skonštatoval.

Šeliga si myslí, že majú šikovných poslancov, odborne aj ľudsky. „Verím, že čím dlhšie bude plynúť volebné obdobie, tým viac to aj voliči ocenia a budú vidieť, že strana Za ľudí je naozaj stabilným hlasom rozumu, že nie sme populisti, držíme sa zdravého rozumu a snažíme sa presadzovať myšlienky, ktoré pomáhajú ľuďom zlepšiť život,“ poznamenal. Tvrdí, že strana bojuje za ľudí, ale ak o tom nie je schopná riadne komunikovať, neposunie sa.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 317,159 +2,800 Dnes Úmrtí 7,560 +71 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 54,299 Last updated: 4. marca 2021 - 13:12 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky