sobota, 6 marca, 2021
5.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Košice: Počet pacientov s COVID-19 v nemocnici mimoriadne stúpa

Košice: Počet pacientov s COVID-19 v nemocnici mimoriadne stúpa

Po vianočných sviatkoch sa situácia okolo ochorenia COVID-19 v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice začína dramatizovať, počet pacientov mimoriadne stúpa. Podľa hovorkyne nemocnice Moniky Kriškovej je obsadenosť lôžok po opakovanej reprofilizácii 75 percent. „Situáciu v našej nemocnici zatiaľ zvládame, ale začíname byť na hranici kapacít,“ povedal výkonný riaditeľ UNLP Košice pre vedu, výskum a vzdelávanie Peter Kizek.

Nárast pacientov s ochorením COVID-19 zaznamenávali už počas Vianoc, posledné tri dni počty rastú mimoriadne.

“Na Vianoce sme mali v UNLP Košice 143 pacientov s ochorením COVID-19, v nedeľu (27. 12.) už 152 a len počas uplynulej noci ich počet stúpol na 172,” spresnil Kizek s tým, že 12 pacientov je hospitalizovaných v kritickom stave na umelej pľúcnej ventilácii na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny. Medzi chorými nie sú len seniori, ale pribúdajú najmä pacienti okolo 50 rokov či ostatných vekových skupín.

“Únava je prítomná u zdravotníkov už niekoľko týždňov a preto, že nám rastú počty pozitívne testovaných zamestnancov, sa stále zhoršuje,” uviedol. Počas druhej vlny pandémie zaevidovali viac než 330 zdravotníkov s pozitívnym testom na nový koronavírus. Momentálne je ich v karanténe viac než 100.

Počas dvoch dní sa v UNLP proti ochoreniu COVID-19 zaočkovalo 98 zdravotníkov zo všetkých tzv. COVID oddelení. Ďalších sto by chceli zaočkovať nasledujúce dni. “Ďalšie vakcíny očakávame v priebehu tohto týždňa, po prvých 200 zdravotníkoch budeme v očkovaní pokračovať podľa rozpisu,” dodal výkonný riaditeľ UNLP Košice pre liečebno-preventívnu starostlivosť Martin Paulo s tým, že aj zdravotníci majú obavy z očkovania a skôr sa prejavujú u žien.

“V prvom rade sa očkujú tí, ktorí chcú. Očkovanie je dobrovoľné. Zatiaľ sú všetci u nás očkovaní bez akýchkoľvek sprievodných príznakov a komplikácií. Veríme, že aj u ostatných časom opadnú obavy a prídu sa postupne zaočkovať, v januári či februári,” dodal.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 322,104 +2,522 Dnes Úmrtí 7,739 +74 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 59,065 Last updated: 6. marca 2021 - 13:24 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky