Bitcoin pokračuje v prelamovaní rekordov

0
Ilustračná snímka. (Foto: madartzgraphics, Pixabay)

 Bitcoin aj napriek vianočným sviatkom a údajne pokojnému víkendu pokračuje v prudkom raste a prelamuje jeden rekord za druhým. Jeho cena v nedeľu prvýkrát prekročila hranicu 27.000 USD (22.143,85 eura) a smeruje k 28.000 USD..

Cena najstaršej a najznámejšej kryptomeny sa v nedeľu dostala až na 27.853,09 USD. Len v sobotu, na 2. sviatok vianočný, sa prvýkrát dostala nad hranicu 25.000 USD, ale prudké posilňovanie pokračuje. Bitcoin je trhovým podielom takmer 70 % s výrazným odstupom najväčšou digitálnou menou.

Tento rok hodnota bitcoinu vyskočila približne o 248 %. Na začiatku roka sa bitcoin predával približne po 8000 USD, potom počas prvej vlny pandémie nového koronavírusu padol pod 4000 USD.

Za posilňovaním bitcoinu v tomto roku je viacero faktorov. Za najdôležitejší sa považuje zvýšenie jeho akceptácie medzi investormi. K tomu veľkou mierou prispela platobná služba Paypal, ktorá chce svojim používateľom umožniť platby digitálnymi menami.

Ďalším faktorom je nárast dopytu zo strany inštitucionálnych investorov, ktorí nakupujú bitcoin ako zábezpeku proti inflácii, podobne ako zlato. Dôvodom sú bezprecedentné fiškálne a monetárne stimuly na podporu ekonomík počas pandémie nového koronavírusu.

- Reklama -