Nemecko: Streľba v Berlíne. Polícia pátra po zranených aj strelcoch

0
Policajti berú muža na kontrolu totožnosti počas razie v Berlíne v súvislosti s vlaňajšou lúpežou historických šperkov v Drážďanoch v utorok 17. novembra 2020. (Foto: TASR/AP)

Najmenej štyria ľudia utrpeli zranenia počas streľby, ku ktorej došlo v noci na sobotu v nemeckej metropole Berlín. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na miestnu políciu.

Na mieste činu v berlínskej štvrti Kreuzberg zasahovali početné zložky ťažko ozbrojených policajtov, ktoré pátrali po zranených aj páchateľoch tohto incidentu. Nad areálom krúžil tiež vrtuľník.

Ako informoval fotograf z DPA, miesto činu sa nachádza pri vstupe do dvora na jednej z tamojších ulíc, kde našli troch zranených. Neďaleko tohto miesta sídli aj centrála sociálnych demokratov (SPD).

Ďalšieho muža, ktorý utrpel poranenie nohy, vytiahli zasahujúce jednotky z neďalekého vodného kanála. Do vody podľa vlastných slov skočil z vlastnej vôle. Polícia pomocou vreckových bateriek prehľadávala okolie na brehu riečneho kanála pri priľahlej stanici metra.
 

 Polícia nateraz k tomuto prípadu neuviedla ďalšie podrobnosti.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu