štvrtok, 4 marca, 2021
3.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Bosna: V tábore pre migrantov vypukol požiar

Bosna: V tábore pre migrantov vypukol požiar

V dočasnom tábore pre migrantov na severozápade Bosny a Hercegoviny vypukol v stredu požiar. Jeho príčina nebola bezprostredne známa, píše agentúra AP.

Zo stanového tábora Lipa ležiaceho neďaleko chorvátskych hraníc, v ktorom sa momentálne nachádza 1200 migrantov a ľudskoprávne organizácie ho kritizujú za nevhodné životné podmienky, bolo vidieť stúpať hustý čierny dym. Svedkovia videli, ako jeho obyvatelia stadiaľ v panike utekajú, zranenia však bezprostredne neboli hlásené.

V Bosne v uplynulých rokoch uviazli tisíce migrantov. Väčšina z nich sa koncentruje na severozápade v oblasti pri hraniciach s Chorvátskom a dúfa, že sa dostane do Európskej únie.

EÚ varovala Bosnu, že tisíce migrantov čaká chladná zime bez prístrešia a vyzvala tamojších rozhádaných politikov, aby odložili svoje spory a začali konať. Tisíce ľudí totiž spia vonku v provizórnych stanových táboroch alebo opustených domoch bez vybavenia.

Únia sa obáva, že ohlásené zatvorenie tábora Lipa túto situáciu ešte zhorší. Tábor bol zriadený iba ako dočasné opatrenie počas leta z dôvodu pandémie nového koronavírusu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 314,359 Úmrtí 7,489 Uzdravení 255,300 Infikovaných 51,570 Last updated: 4. marca 2021 - 07:24 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky