pondelok, 8 marca, 2021
3.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Korčok považuje represie voči bieloruskej opozícii za prejav zastrašovania

Korčok považuje represie voči bieloruskej opozícii za prejav zastrašovania

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok považuje ďalšie represie bieloruského režimu proti opozícii za prejav zastrašovania a politickej bezradnosti bieloruskej mocenskej špičky. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

 “Bieloruská opozícia je čerstvou nositeľkou Sacharovovej ceny. Vzápätí sa proti jej predstaviteľom začína stíhanie za založenie extrémistickej skupiny. Režim tým jasne demonštruje pred medzinárodnou demokratickou verejnosťou, ako chápe politický dialóg so svojimi občanmi. Trestné stíhanie je prejavom zastrašovania akéhokoľvek náznaku opozičného názoru a politickej bezradnosti bieloruskej mocenskej špičky,” povedal Korčok.

Reagoval tak na trestné konanie bieloruskej prokuratúry voči opozičnej Koordinačnej rade a jej členom vrátane Sviatlany Cichanovskej, tentokrát za údajný trestný čin založenia a riadenia extrémistickej skupiny.

Ako ďalej uviedlo MZVEZ SR, tvrdenia bieloruskej vlády o pokračujúcom spoločenskom dialógu sú tak v príkrom kontraste s konaním jej úradov voči predstaviteľom opozície, občianskej spoločnosti, ako aj najširšej verejnosti.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 323,786 +396 Dnes Úmrtí 7,921 +85 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 60,565 Last updated: 8. marca 2021 - 19:24 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky