štvrtok, 4 marca, 2021
4.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Riaditeľom Kunsthalle Bratislava bude Jen Kratochvíl

Riaditeľom Kunsthalle Bratislava bude Jen Kratochvíl

Novým riaditeľom Kunsthalle Bratislava (KHB) bude Jen Kratochvíl. Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO) ho vymenuje do funkcie na základe výsledkov výberového konania a odporúčania výberovej komisie. Informoval o tom Michal Hajtol z odboru komunikácie a protokolu Ministerstva kultúry (MK) SR.

O post riaditeľa KHB sa uchádzali štyria kandidáti – Alena Minns, Lucia Gavulová, Jen Kratochvíl a Nina Vrbanová. Na základe posúdenia životopisov, projektov, motivačných listov a vykonania hĺbkových pohovorov, výberová komisia pozvala do záverečného tretieho kola všetkých štyroch uchádzačov. Minns sa po neverejnom vypočutí v treťom kole rozhodla z výberového procesu odstúpiť. Komisia po verejnom zasadnutí zostavila poradie kandidátov a odporučila ministerke najvhodnejšieho.

Ako pripomenulo ministerstvo, výberové konanie sa riadilo pravidlami novej smernice, ktoré garantujú férový, otvorený a transparentný postup. Podrobnosti zverejnilo na webovej stránke.

Kunsthalle Bratislava je nezbierkotvorná štátna príspevková organizácia výstavného, dokumentačného a vzdelávacieho typu s celoslovenskou pôsobnosťou v oblasti súčasného vizuálneho umenia. “Hlavným poslaním organizácie je odborne a cieľavedome prezentovať súčasné vizuálne umenie v celej jeho šírke a rozmanitosti, systematicky ho mapovať, odborne reflektovať a sprístupňovať domácemu, ako aj zahraničnému publiku,” priblížilo ministerstvo. Jedným z cieľov KHB je aj medzinárodná podpora a zviditeľnenie slovenského umenia v zahraničí. Sídli vo výstavných, ako aj administratívnych priestoroch Domu umenia v Bratislave.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 314,359 +3,357 Dnes Úmrtí 7,489 +101 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 51,570 Last updated: 4. marca 2021 - 02:11 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky