streda, 12 mája, 2021
14.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Nemecko preruší od polnoci letecké spojenie s Britániou

Nemecko preruší od polnoci letecké spojenie s Britániou

Nemecko preruší od polnoci letecké spojenie s Britániou, informoval v nedeľu nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn. Prerušenie leteckého či vlakového spojenia s Britániou ohlásili predtým viaceré európske štáty po tom, čo sa v Spojenom kráľovstve objavil nový, infekčnejší kmeň koronavírusu.

Agentúra AFP s odvolaním sa na zdroj z nemeckej vlády uviedla, že opatrenia zrejme zavedú všetky členské krajiny Európskej únie. Diskutujú aj o cestnom, železničnom a námornom spojení s Britániou.

“Všetky lety budú zastavené od polnoci,” uviedol minister Spahn s tým, že výnimkou sú nákladné lety. Spahn ďalej uviedol, že od pondelka “budeme obmedzovať všetkých prichádzajúcich” po mori, železnici a ceste. Mal na mysli občanov Británie, ale aj Juhoafrickej republiky, kde bol takisto zistený nový kmeň vírusu.

Britský premiér Boris Johnson v rámci úsilia dostať pod kontrolu šírenie zrejme ešte nákazlivejšieho variantu koronavírusu v sobotu vyhlásil, že obyvatelia Londýna a juhovýchodnej časti Anglicka musia od nedele minimálne do 30. decembra “zostať doma”. Johnsonova vláda už v pondelok oznámila, že nový rýchly nárast počtu nakazených môže súvisieť aj s novým variantom koronavírusu.

Podľa Johnsona je nový kmeň koronavírusu prenosnejší o približne 70 percent. Podľa odborníkov však nič nenasvedčuje tomu, že by nový variant vírusu spôsoboval väčšie zdravotné ťažkosti než predchádzajúce, alebo že by bol rezistentný na novovyvinuté vakcíny.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,136 Úmrtí 12,077 Uzdravení 368,421 Infikovaných 5,638 Last updated: 12. mája 2021 - 06:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -