pondelok, 10 mája, 2021
12.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Prezidentka spúšťa vlastný podcast

Prezidentka spúšťa vlastný podcast

Prezidentka Zuzana Čaputová má vlastný podcast s názvom Zjednotená krajina. Pravidelne raz za mesiac v ňom bude s kolegami a inými osobnosťami diskutovať aktuálnom dianí a o tom, čo spoločnosť rozdeľuje i spája. Informoval o tom hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. Podcast bude prístupný na webe prezidentky aj v podcastových aplikáciách. Prvá časť už je zverejnená.

“O podcaste sme v Prezidentskom paláci uvažovali dlhšie. Myšlienka istý čas zrela. Napokon vznikol podcast Zjednotená krajina. Podcast považujem za zaujímavú možnosť dopovedať niektoré postoje a vysvetliť moje kroky, na čo bežne nie je priestor,” uviedla prezidentka s tým, že sa v ňom budú snažiť reagovať aj na podnety od občanov, ktoré adresujú na prezidentskú kanceláriu alebo sa objavujú na sociálnych sieťach.

V prvej epizóde podľa slov hovorcu prezidentka neformálne diskutuje s jedným zo svojich kolegov a poradcov Martinom Burgrom. Hovoriť majú o audiencii u pápeža Františka vo Vatikáne, ale aj o tom, ako prezidentka vníma aktuálnu atmosféru v spoločnosti či o východiskách a riešeniach.

Názov podcastu má byť symbolický. “Vnímam fragmentáciu našej spoločnosti, deliace línie rôzneho druhu a rôznymi smermi. Som však presvedčená, že ak sa máme ako krajina posunúť dopredu, ak máme zvládnuť všetky výzvy, ktoré pred nami stoja a úspešne realizovať potrebné zmeny, tak musíme spolupracovať. Usilovať sa o zjednotenie krajiny v zmysle spolupráce a dialógu je niečo, čo považujem za potrebné a nesmierne dôležité,” poznamenala hlava štátu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 385,475 Úmrtí 12,019 Uzdravení 367,892 Infikovaných 5,564 Last updated: 10. mája 2021 - 09:45 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -