streda, 12 mája, 2021
20.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Nemocnica v Ružomberku postupne vypláca zdravotníkom odmeny za testovanie

Nemocnica v Ružomberku postupne vypláca zdravotníkom odmeny za testovanie

Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) v Ružomberku postupne vypláca odmeny pre zdravotníkov z celoplošného testovania. Informuje o tom Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR na sociálnej sieti s tým, že snahou je vyplatiť odmeny všetkým zdravotníkom do konca roka.

Platby za jednotlivé kolá plošného testovania odchádzajú na účty postupne, pričom odmena môže prísť rozdelená na časti, vysvetľuje rezort zdravotníctva. “Každý, kto má podpísanú dohodu s ÚVN Ružomberok, dostane odmenu vyplatenú vo výške, ktorá mu podľa dohody prináleží,” deklaruje MZ. Zamestnanci ružomberskej nemocnice kontaktujú zdravotníkov mailom a telefonicky. Napriek tomu sa im nepodarilo kontaktovať takmer 500 zdravotníkov.

Ministerstvo zároveň upozorňuje, že nie sú spracované všetky podklady, pretože je veľké množstvo dohôd so zdravotníkmi a môže dôjsť k prípadným nezrovnalostiam. “Okrem toho boli údaje poskytnuté niektorými zdravotníkmi nečitateľné, nesprávne alebo nekompletné, preto sa môže stať, že niektorým zdravotníkom bude odmena vyplatená neskôr po aktualizácii údajov potrebných pre realizáciu výplaty,” konštatuje.

Odmena podlieha “daňovým a odvodovým povinnostiam v súlade so všeobecne záväznými právnymi predpismi, ktoré predstavujú približne jednu tretinu dohodnutej odmeny”. “Zamestnanec tak pri “hrubej” odmene napríklad 1000 eur dostane vyplatenú sumu približne 700 eur,” podotklo MZ.

Zdravotníkom, ktorým nepríde odmena do 31. decembra, majú postupovať podľa aktuálnych informácií a pokynov kontaktovať ÚVN cez email testovanie@uvn.sk. Uviesť treba meno, priezvisko a číslo dohody. “Jednotlivé prípady bude nemocnica riešiť individuálne,” tvrdí rezort.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,136 +350 Dnes Úmrtí 12,077 +26 Dnes Uzdravení 368,447 Infikovaných 5,612 Last updated: 12. mája 2021 - 00:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -