V SaS sa držíme, vyhlásila Bittó Cigániková a deklarovala záujem ostať v koalícii

2
Poslankyňa NR SR Jana Bittó Cigániková (SaS). Foto: TASR

SaS robí maximum pre zotrvanie v koalícii. V nedeľnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike to vyhlásila poslankyňa Národnej rady (NR) SR Jana Bittó Cigániková (SaS) v reakcii na konflikt premiéra Igora Matoviča (OĽANO) a vicepremiéra Richarda Sulíka (SaS). Poslankyňa Andrea Letanovská (Za ľudí) podotkla, že koalícia by mala komunikovať jasné opatrenia a nie konflikty. Podľa nej nedostatočne narábajú s dôverou ľudí. Opozičný nezaradený poslanec pôsobiaci v strane Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok si myslí, že Sulík by mal podať demisiu, keď mu premiér nedôveruje. Vie si predstaviť aj výmenu premiéra.

“Myslíme si, že to bolo trošku za čiarou. Na druhej strane vieme pochopiť, že je pod obrovským tlakom. Veríme, že mu úprimne záleží na výsledku,” povedala Cigániková v reakcii na vyjadrenia premiéra smerom k Sulíkovi. Dodala, že sa v SaS snažia držať a robia všetko pre to, aby to koalícia ustála. Deklarovala záujem ostať v koalícii a pokračovať v práci. Tvrdí, že Sulík vždy reaguje vecne a s pokojom a k tomu vedie aj zvyšok strany.

Letanovská poznamenala, že komunikačné chyby ako táto doliehajú aj na ľudí. Hodnotí to negatívne. Ľudia podľa nej v súčasnej situácii potrebujú počuť skôr uistenia a jasné informácie, napríklad aj o opatreniach.

Šutaj Eštok zopakoval, že ak premiér myslí vážne to, čo povedal o Sulíkovi, keď ho označil za idiota, tak by ho mal okamžite odvolať, alebo mal Sulík sám podať demisiu. Verí tiež, že premiér príde k rozumu, podá demisiu a dôjde k výmene na poste predsedu vlády.

- Reklama -

2 KOMENTÁRE

  1. Především by měl odejít z vlády minister Sulík, je naprosto neschopný, když není schopen nebo nechce zajistit testy.

Comments are closed.