Mesík spustil petíciu za účinnú liečbu covidu

2
Juraj Mesík, analytik globálnych trendov a rizík (Foto:TASR)

Analytik globálnych rizík Juraj Mesík spustil petíciu za účinnú prevenciu a liečbu covidu- 19. “Pol vlády nakazených, 1440 oficiálne mŕtvych – je čas pridať do grafu ďalšiu krajinu, kde to na jar nezvládli, ale poučili sa -Írsko. Predbehneme Írov v počte obetí do Nového roku? Koho rodičia a priatelia budú ľudia, čo tú medzeru svojimi životmi vyplnia?” pýta sa na sociálnej sieti Mesík, ktorý na Slovensku ako prvý upozornil na hrozbu koronavírusu ešte pred vypuknutím pandémie.

Mesík dlhodobo upozorňuje na nedostatočné kroky zo strany ministerstva zdravotníctva smerom k liečbe covid-19, kritizuje aj podávanie 2000 eurového remdesiviru v nemocniciach, keď Svetová zdravotnícka organizácia dávnejšie upozornila, že pôvodne odporúčaný remdesivir nielenže je na covid-19 neúčinný, ale dokonca môže stav pacienta v niektorých prípadoch možno aj zhoršiť. Napriek tomu sa na Slovensku naďalej predpisoval pacientom v kritickom štádiu. Mesík sa dlho pýta, prečo Slovensko nezlegalizuje dovoz lieku ivermectin, ktorý má mať účinosť proti covid-19.

Čo sa píše v petícii?

Od konca leta do 17. decembra zomrelo na Slovensku na COVID-19 oficiálne viac ako 1440 ľudí, každý deň oficiálne pribúda už viac ako 40 obetí. Skutočný počet obetí epidémie je podstatne vyšší ako sú oficiálne čísla. V Európe a vo svete je pritom viacero štátov, ktoré ich vlády nedoviedli do podobnej katastrofy. Sú očividným dôkazom, že sa to dá.

V záujme odvrátenia epidemickej katastrofy s potenciálne tisíckami mŕtvych v zime 2020/2021 žiadame vládu a parlament SR:

1.    Okamžite spustiť rozsiahly program zásobovania obyvateľstva vitamínom D a program fortifikácie základných potravín vitamínom D podľa škandinávskych noriem. Cieľom tohto programu je dosiahnuť rýchle zvýšenie hladín vitamínu D v krvi celej populácie Slovenska. K dispozícii je momentálne 43 vedeckých štúdií – z toho 34 peer reviewed – ktorých 96% potvrdilo ochranný účinok vysokých hladín vitamínu D v krvi a 89% štúdií potvrdilo terapeutický efekt vitamínu D pri liečbe COVID-19 so stredným zlepšením stavu o 76%. Zdroj: https://c19vitamind.com/

2. Bezodkladne umožniť a odporučiť lekárom účinnú a lacnú ambulantnú aj nemocničnú liečbu COVID-19 podľa terapeutických protokolov špičkových zahraničných lekárskych pracovísk, menovite podľa protokolov Dr. McCullougha et all. publikovaných v auguste 2020[1] v aktualizovaných verziách, protokolov MATH + a I-MASK[2] vyvinutých špecialistami Front Line COVID-19 Critical Care Alliance.

3. Bezodkladne legalizovať dovoz lieku ivermectin na Slovensko, zabezpečiť jeho dovoz alebo výrobu na Slovensku a sprístupniť ho ambulantným lekárom a lekárkam stojacim v prvej línii zápasu s epidémiou. V tejto chvíli je k dispozícii 40 vedeckých štúdií – z toho 16 už prešlo peer review posúdením – ktoré všetky potvrdili, že toto 40 rokov známe liečivo otestované na stovkách miliónov ľudí má účinok pri liečbe 100% prípadov COVID-19. Priemerné zlepšenie stavu pri včasnej liečbe dosahuje 87%. Zdroj https://c19ivermectin.com/  Ivermectin je štandardné liečivo na zozname základných liečiv WHO, dokonca aj na zozname liečiv pre deti.

Petícia je zverejnená tu (klikni sem).

Tu je rozhovor na túto tému, ktorý Parlamentné listy publikovali pred týždňom. Mesík: Covid-19? Nie vakcína, ale liečba rozhodne, či budú cez Vianoce, a na jar zbytočne zomierať stovky a tisícky ľudí

- Reklama -

2 KOMENTÁRE

  1. Jazykovú poradňu by som v prvom rade odporúčal našim TV moderátorom, komentátorom a verejne činným osobám. Používajú anglikanizmy aj tam, kde pre nich máme naše slovenské výrazy. Napr. náš novozvolený generálny prokurátor nebol na vypočutí ale na hearingu, už sa nehodnotí zovňajšok ale outfit, úroveň sa nahradzuje levelom a tak ďalej.

  2. Citujem:
    Koho rodičia a priatelia budú ľudia, čo tú medzeru svojimi životmi vyplnia?
    Tá veta je nepekná.
    Prosím, používajte privlastňovacie zámená čí , čia , čie.
    PREČÍTAJTE SI – https://jazykovaporadna.sme.sk/q/116/

Comments are closed.