sobota, 6 marca, 2021
-0.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Grécko: V migračnom tábore na Lesbose vyšetrujú možné znásilnenie batoľaťa

Grécko: V migračnom tábore na Lesbose vyšetrujú možné znásilnenie batoľaťa

Úrady na gréckom ostrove Lesbos vyšetrujú podozrivé znásilnenie trojročného afganského dievčatka v migračnom tábore. V utorok to tlačovej agentúre AFP povedal zdroj z ministerstva pre migráciu.

Dievčatko našli v pondelok večer napoly v bezvedomí a krvácajúce na toalete v tábore Kara Tepe.

“Táboroví lekári potvrdili” tento prípad, uviedol zdroj.

Stav dievčaťa má ešte vyšetriť súdny lekár.

Tábor, kde žije vyše 7300 ľudí, narýchlo postavili v septembri po tom, čo požiar pohltil a zničil utečenecký tábor Moria, najväčší v Európe.

Stanový tábor Kara Tepe tento týždeň po niekoľkých dňoch dažďov zaplavilo napriek tomu, že v októbri v tomto dočasnom zariadení vybudovali sieť odvodňovacích kanálov.

Skupina dobrovoľníkov Moria Corona Awareness Team v nedeľu na Facebooku upozornila, že v mnohých stanoch je mokro a v zariadení nie je žiadne suché miesto, kam by sa mohol človek uchýliť. Takisto vyjadrila obavy, že v tábore ochorie množstvo ľudí.

Európska komisia tento mesiac už skôr oznámila, že sa gréckymi úradmi a agentúrami EÚ dohodla na zriadení “nového, štandardného prijímacieho strediska” pre migrantov na ostrove Lesbos, a to do septembra 2021.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 322,104 +2,522 Dnes Úmrtí 7,739 +74 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 59,065 Last updated: 6. marca 2021 - 23:09 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky