Dostál vyzýva Mikulca, aby riešil situáciu v Nemocnici sv. Michala. Otvorený list podporili ďalší poslanci

0
Na snímke overovateľ Ústavnoprávneho výboru NR SR Ondrej Dostál (SaS) počas schôdze Ústavnoprávneho výboru NR SR, ktorý vypočúva kandidátov na generálneho prokurátora SR v Bratislave 19. novembra 2020. Foto: TASR

V prvom rade žiada ministra preveriť, aká je pravda v súvislosti s rozviazaním pracovného pomeru s Máriou Idešicovou, doterajšou námestníčkou pre ošetrovateľstvo, a s vedúcou sestrou. Tie by mali byť potrestané za konflikt, ktorý súvisel s návštevami Borisa Kollára. Tiež sa pozastavuje nad tým, že sa vedenie nemocnice nepostavilo na stranu personálu.

,,Podľa nám dostupných informácií sa zdravotné sestry nedopustili žiadneho konania, pre ktoré by voči nim v súvislosti so spomínaným konfliktom mala byť vyvodená akákoľvek zodpovednosť. Považujeme za neprijateľné, aby následkom tejto udalosti bolo rozviazanie pracovného pomeru s dvoma vedúcimi zamestnankyňami nemocnice, ktoré sa svojich podriadených zastali, či akékoľvek iné postihy voči nim, napríklad odvolanie z funkcie.

Zdravotné sestry, lekári, zdravotnícky personál a všetci zamestnanci nemocníc sú v týchto ťažkých časoch vystavení veľkému tlaku, odvádzajú záslužnú a neuveriteľne ťažkú prácu na hranici ľudských síl a zaslúžia si od spoločnosti podporu, vďaku a obdiv, nie šikanovanie zo strany nadriadených. Verejní činitelia by sa mali správať spôsobom, ktorý nebude vzbudzovať dojem, že zneužívajú svoje postavenie na získanie papalášských výhod.

A je úplne absurdné, aby sa v situácii, ako je táto, vedenie nemocnice nepostavilo za svoje zamestnankyne, ale práve naopak konalo spôsobom, ktorý povedie k odchodu niektorých z nich. Ak toto dopustíme, vážne tým hazardujeme s dôverou verejnosti v základnú spravodlivosť a v to, že parlamentné voľby vo februári tohto roku priniesli skutočnú zmenu politických pomerov.

Veľmi dôrazne by sme Vás preto chceli vyzvať, aby ste sa situáciou v Nemocnici sv. Michala zaoberali a rázne do nej zasiahli spôsobom, ktorý zvráti rozhodnutia o odchode dvoch vedúcich zamestnankýň z nemocnice a zabráni akémukoľvek priamemu, či nepriamemu postihovaniu zdravotných sestier v súvislosti s vyššie opísanými udalosťami,” uzatvára otvorený list Ondrej Dostál, poslanec NR SR (klub SaS), člen OKS.

Súhlasili s ním aj :

Ján Benčík, poslanec NR SR (klub Za ľudí)

Radovan Kazda, poslanec NR SR (klub SaS), člen OKS

Miroslav Kollár, poslanec NR SR (klub Za ľudí)

Anna Zemanová, predsedníčka poslaneckého klubu SaS

Jana Žitňanská, predsedníčka poslaneckého klubu Za ľudí

Janka Bittó Cigániková, poslankyňa NR SR (klub SaS)

Juraj Šeliga, podpredseda NR SR (klub Za ľudí)

Miroslav Žiak, poslanec NR SR (klub SaS)

Vladimíra Marcinková, poslankyňa NR SR (klub Za ľudí)

Alojz Baránik, poslanec NR SR (klub SaS)

Andrea Letanovská, poslankyňa (klub Za ľudí)

Jarmila Halgašová, poslankyňa NR SR (klub SaS)

Tomáš Lehotský, poslanec NR SR (klub Za ľudí)

Peter Cmorej, poslanec NR SR (klub SaS)

Tomáš Valášek, poslanec NR SR (klub Za ľudí)

Radovan Sloboda, poslanec NR SR (klub SaS)

Peter Osuský, poslanec NR SR (klub SaS)

V Bratislave dňa 11. decembra 2020.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu