sobota, 27 februára, 2021
4.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Remeta: Šufliarsky smskami s Kočnerom porušil etický kódex prokurátora

Remeta: Šufliarsky smskami s Kočnerom porušil etický kódex prokurátora

Bývalý námestník Generálnej prokuratúry (GP) SR Peter Šufliarsky porušil komunikáciou s podnikateľom Marianom Kočnerom a tým, ako ju vysvetľoval, etický kódex prokurátora. Vyplýva to z rozhodnutia Etickej komisie prokuratúry, ktorá posudzovala jeho správanie. Poskytol ho predseda komisie Rastislav Remeta.

“V prípade potvrdenia pravosti uvedenej zverejnenej komunikácie s poukázaním na rozsah, spôsob a charakter komunikácie, ako aj na spôsob, akým menovaný – v tom čase vedúci prokurátor – vysvetľoval uvedenú komunikáciu vo verejných vyjadreniach, boli týmto konaním porušené ustanovenia etického kódexu prokurátora,” píše sa vo vyhlásení. Porušenia komisia konštatovala v prípade článkov kódexu, ktoré upravujú legalitu a nezávislosť prokurátora, jeho dôveryhodnosť, ako aj zdvorilosť a slušnosť.

Elektronická komunikácia medzi Šufliarskym a Marianom Kočnerom unikla vlani z vyšetrovacieho spisu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Časť z nej zverejnil aj líder OĽANO Igor Matovič. Šufliarsky vtedy reagoval tým, že zverejní celú komunikáciu. Potrebné však bolo povolenie druhej strany, ktoré Marian Kočner nedal. Šufliarsky tak zhruba 400 SMS správ nezverejnil.

Po medializácii komunikácie odišiel Šufliarsky z funkcie prvého námestníka generálneho prokurátora, na prokuratúre však zostal. Potvrdil, že si s Marianom Kočnerom, ktorý figuruje vo viacerých súdnych kauzách, písali od januára do júla 2017. Svoje odpovede označil za prejav slušnosti a profesionality.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 303,420 Úmrtí 6,966 Uzdravení 255,300 Infikovaných 41,154 Last updated: 27. februára 2021 - 07:42 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky