utorok, 20 apríla, 2021
13.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Brusel: Leyenová s Johnsonom budú riešiť posledné rozpory v dohode o brexite

Brusel: Leyenová s Johnsonom budú riešiť posledné rozpory v dohode o brexite

Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová informovala, že v Bruseli privíta britského premiéra Borisa Johnsona, aby sa spolu pokúsili dospieť k dohode o budúcich vzťahoch medzi Európskou úniou a Spojeným kráľovstvom.

“Teším sa, že privítam predsedu vlády Spojeného kráľovstva Borisa Johnsona,” uviedla šéfka exekutívy EÚ na svojom účte na Twitteri.

Obaja lídri už v pondelok v spoločnom vyhlásení naznačili túto možnosť, keď spresnili, že existujú výrazné rozdiely v troch zásadných otázkach rokovaní: spravodlivá hospodárska súťaž, správa vecí verejných a rybolov. Podľa ich pondelňajšieho vyhlásenia požiadali hlavných vyjednávačov – Michela Barniera a Davida Frosta – a ich tímy, aby pripravili podrobný prehľad zostávajúcich rozporov.

O týchto rozporoch budú hovoriť nielen Von der Leyenová a Johnson, ale aj premiéri a prezidenti na nadchádzajúcom summite EÚ (10. – 11. 12) v Bruseli. Von der Leyenovej rokovania s Johnsonom sú načasované zámerne pred štvrtkovým a piatkovým summitom, aby prípadný úspech mohli šéfovia štátov a vlád EÚ čo najrýchlejšie odobriť.

Von der Leyenová v tejto súvislosti privítala aj dohodu, ktorú v Bruseli uzavrel podpredseda EK Maroš Šefčovič a šéf úradu britskej vlády Michael Gove v rámci rokovaní spoločného výboru EÚ a Británie pre implementáciu dohody o brexite.

“Teší ma, že už v zásade máme dohodu o všetkých nedoriešených otázkach týkajúcich sa dohody o vystúpení,” uviedla Von der Leyenová na Twitteri.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 376,709 +642 Dnes Úmrtí 11,244 +72 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 110,165 Last updated: 20. apríla 2021 - 17:54 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -